Menu
 • Menu

  Nowe inwestycje w województwie lubuskim

  Województwo lubuskie z pewnością należy do obszarów, które w ostatnim czasie prężnie się rozwijają. Nowe inwestycje to nie tylko dodatkowe miejsca pracy, ale również o wiele więcej możliwość dla mieszkańców i miast.

  Rozwój gospodarczy województwa to długofalowy proces, który wymaga podejmowania przemyślanych decyzji oraz tworzenia nowych projektów. Odpowiednio zainwestowane fundusze z pewnością pozwalają na wzrost zainteresowania kolejnych inwestorów, co pozytywnie wpływa na budżet określonych miejscowości.

  Poniżej przedstawiamy najciekawsze inwestycje w województwie lubuskim.

  Eobuwie.pl

  O kampanii reklamowej Eobuwie.pl słyszał chyba praktycznie każdy. Wzmożony przekaz marketingowy za pośrednictwem social mediów, radia i telewizji z pewnością utkwił w pamięci wielu z nas.

  Według opublikowanego raportu eCommerce Polska firma znajduje się w 10 najbardziej rozpoznawalnych marek e-commerce w kraju, co stanowi dodatkową wartość PR-ową dla regionu, w którym lokują swoje punkty magazynowo-logistyczne. Powstanie kolejnej hali w województwie lubuskim to aż 120 nowych miejsc pracy. Szacuje się, że wysokość inwestycji wyniosła co najmniej 35 mln złotych.

  LUG Light Factory

  We wrześniu 2017 roku odbyła się 9 Gala Lubuskiego Lidera Biznesu. Zeszłoroczny konkurs organizowany był przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową we współpracy z „Gazetą Lubuską”. I miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw zdobyła zielonogórska firma LUG Light Factory.

  Przedsiębiorstwo z 28-letnią tradycją, które aktywnie rozwija się w województwie, to ogromna wartość PR-owa dla regionu, tym bardziej że firma rozwija się również na rynku międzynarodowym – aktualnie buduje nową siedzibę w Argentynie. Wejście polskiego przedsiębiorstwa na zagraniczne rynki z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy województwa. 67 rynków na świecie, 12 biur regionalnych w Polsce, ponad 550 pracowników to prawdziwy powód do dumy.

  Gedia

  Gedia to kolejna firma, która stawia na rozwój i stale pnie się na wyżyny w swojej. 4000 pracowników na całym świecie to nie tylko duma dla województwa lubuskiego, ale z pewnością ogromna wartość w dziedzinie gospodarki.

  W przypadku tej firmy liczby mówią same za siebie:

  • 600 mln euro – tyle wyniosły roczne obroty przedsiębiorstwa w 2017 roku,
  • Gedia jest dostawcą dla 15 międzynarodowych producentów samochodów.
   chętnie zatrudnia praktykantów i studentów, którzy pracują w zagranicznych strukturach — np. w niemieckim oddziale przedsiębiorstwa pracuje aż 75 osób.

  Firma została założona 1910 roku i pomimo ciągłych zmian na rynku oraz ogromnej konkurencji od ponad 110 lat staje na wysokości zadania i prężnie reprezentuje Polskę w biznesie międzynarodowym. Gedia bierze aktywny udział w życiu miasta Nowej Soli, a związany z nią zespół Gedia Blues Band często występuje podczas ważnych uroczystości w regionie.

  IKEA Industry Zbąszynek

  To z pewnością jedna z większych inwestycji w województwie lubuskim. Wartość przedsięwzięcia opiewa na kwotę około 225 milionów złotych, a dodatkowe miejsca pracy pozwalają uzyskać zatrudnienie prawie 300 osobom.

  Zakład, który powstał w Zbąszynku, zajmuje się przede wszystkim produkcją mebli z płyt komórkowych. Prace inwestycyjne rozpoczęto od rozbudowy istniejącego już obiektu – wybudowano nową halę produkcyjną o powierzchni 35 tysięcy m2 oraz magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 29 tys. m2.

  Z ciekawostek, które możemy wyczytać na stronie IKEA Industry, wynika, że: zakłady mieszczące się w tej jednostce stanowią największy na świecie kompleks produkcji mebli, liczba wszystkich pracowników zatrudnionych w sąsiadujących ze sobą zakładach Zbąszyń, Zbąszynek, Babimost to ponad 3 tysiące osób, a fabryki z tego regionu zdobyły aż sześciokrotnie tytuł „Najlepszej Fabryki Roku”

  Regionalny Program Operacyjny — Lubuskie 2020 to również ogromne możliwości dla województwa. Miniony rok owocny był w wiele inicjatyw, które wspierały innowacyjne przedsięwzięcia w regionalnych firmach. Nowe drogi oraz mosty, 105 kilometrów infrastruktury rowerowej oraz ponad tysiąc działalności gospodarczych, to tylko nieliczne osiągnięcia programu. Zarówno te działania, jak i wzmocniony rozwój wcześniej opisywanych firm wpływają na duży wzrost gospodarczy województwa lubuskiego.

  Warto również wspomnieć, że według informacji opublikowanych przez „Gazetę Lubuską” w województwie odnotowano jeden z największych odsetków przedsiębiorstw, które wprowadziły innowacje organizacyjne, marketingowe i logistyczne. Istotne jest również to, że dane te pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego. Z raportu GUS wynika również, że prawie 13 proc. firm w Lubuskiem wprowadziło nową metodę organizacyjną, która wspomaga rozwój. Nie zabrakło także innowacji w logistyce i marketingu. Przytoczone dane sprawiają, że lubuskie przedsiębiorstwa zajmują pod tym względem czołowe miejsce w kraju.

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *