Menu
 • Menu

  Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Łódzka Strefa EkonomicznaPowołana w 1997 roku Łódzka Strefa Ekonomiczna to idealne miejsce dla rozwoju i funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw, które swoją działalność opierają na filarach nieustannego wzrostu, rozpoznawalności marki i dogodnych warunków prowadzenia działalności, w tym odpowiedniego lokowania kapitału.

  Korzyści wypływające z działania strefy mają odzwierciedlenie w korzyściach skierowanych do lokalnych mieszkańców.

  Mądre inwestycje nastawione na poszerzenie obszaru przyciągają inwestorów, a także umożliwiają firmom już współpracującym na zrównoważony i bezpieczny rozwój. Jednym z przedsiębiorstw wpisujących się w tak rozumiane funkcjonowanie strefy jest koncern Fresenius Kabi Polska.

  Fresenius powiększa swoją działalność

  Nowoczesne rozwiązania modernizacyjne w połączeniu z działalnością inwestycyjną stały się dla Fresenius Kabi Polska w Kutnie impulsem pozwalającym na rozbudowę przedsiębiorstwa. Koncern uzyskał pozwolenie na powiększenie swojej działalności i tym samym rozpoczął budowę kolejnych hal produkcyjnych i rozbudowę zaplecza socjalnego dla pracowników. Zarząd Spółki poinformował o zakresie planowanych prac, które będą wykonywane etapowo.

  Celem inwestycji są nowoczesne linie produkcyjne, rozbudowa i modernizacja istniejącego laboratorium oraz wspomniane już stworzenie nowoczesnych pomieszczeń socjalnych dla pracowników. W komunikacie spółki pojawia się także informacja o planach inwestycyjnych, mianowicie do 31 stycznia 2020 r. koncern zainwestuje co najmniej 100,4 mln złotych i docelowo zwiększy ilość wakatów do 45 pracowników. Inwestycja przebudowy, budowy i modernizacji będzie odbywała się na działkach własnych oraz terenach nabytych pod dalszą rozbudowę z zasobów Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.

  Tereny pod rozbudowę zostały już przygotowane, wyburzono zniszczonych i wycofanych przez Teve budynków, aktualnie przystąpiono do dalszych prac umożliwiających postęp prac. Generalnym wykonawcą robót została wybrana Grupa Unibep z Warszawy.

  Fresenius Kabi Polska — spółka z ogromnym potencjałem

  Spółka Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. jest największym producentem płynów infuzyjnych. Swoje inwestycje w regionie łódzkim rozpoczęła w 2000 roku i niezmiennie od tego czasu inwestuje w rozwój i pracowników. Koncern o zasięgu globalnym zajmuje się produkcją płynów infuzyjnych, sprzętu jednorazowego, a także produktów znajdujących zastosowanie w rozlicznych obszarach terapeutycznych (żywienie kliniczne, onkologia, anestezjologia, transfuzja).

  Fresenius Kabi Polska posiada swój zakład produkcyjny w Kutnie, skąd płyny infuzyjne są dystrybuowane do polskich i zagranicznych placówek medycznych. Wysoką jakość zakładu potwierdza certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania, który jest tożsamy z wymaganiami WHO. Zrównoważony rozwój w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej stwarza wiele nowych możliwości, które są na bieżąco wdrażane i stanowią istotny element modernizacyjny firmy.

  Rozwój przedsiębiorstwa to nie tylko pozytywny wpływ na lokalną społeczność, ale także szeroka i dobrze sprecyzowana działalność prospołeczna — m.in. w fundacji „Żyć z pompą” oraz „Dzieci Żywione Inaczej”. Dalsza rozbudowa to spotęgowanie korzyści tak dla samej spółki, jak i dla pracowników i podmiotów współpracujących.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *