Menu
 • Menu

  Normobaria dla zdrowia i samopoczucia

                                                               Prototyp naszej komory został przebadany przez naukowców z Collegium Medicum Akademii Medycznej. Będą to pierwsze medyczne wyniki badań dla komór normobarycznych, potwierdzające ich właściwości prozdrowotne – mówi Krzysztof Polasik-Lipiński, prezes zarządu Ekonstal
  Sp. z o.o. Sp. k.

  Jak zrodził się pomysł rozszerzenia oferty aparatury dla przemysłu i stworzenia produktu prozdrowotnego – komór normobarycznych?

  – Razem z Szukaliśmy z żoną różnych metod wpływania na kondycję zdrowotną. Kiedy zetknęliśmy się z komorą normobaryczną, już po kilku pierwszych wizytach zauważyliśmy odczuwalną poprawę samopoczucia. Jesteśmy zapracowanymi, nie najmłodszymi już ludźmi, więc praca nad poprawą formy ma dla nas duże znaczenie.

  Ponieważ dysponujemy dobrym zapleczem inżynierskim, postanowiłem sam stworzyć taką komorę, wkraczając w nowy obszar produkcji, a zarazem pozostając w kręgu zbiorników ciśnieniowych.

  Na czym polega innowacyjność produktu? Czy można mówić o unikalności tego typu oferty?

  – Sam pomysł nie jest novum, ale jako pierwsi stworzyliśmy regularny produkt, który spełnia normy i może być wprowadzony do sprzedaży. Do produkcji komory normobarycznej wykorzystaliśmy synergię doświadczenia naszej kadry inżynierskiej i wiedzy medycznej, popartej badaniami. Przed projektem Ekonstalu spotykane na rynku komory normobaryczne były dalekimi od doskonałości jednostkowymi wyrobami wykonywanymi przez pasjonatów. My stworzyliśmy regularny produkt, który spełnia normy i może być wprowadzony do sprzedaży. Prototyp naszej komory został przebadany przez naukowców z Collegium Medicum Akademii Medycznej. Będą to pierwsze medyczne wyniki badań dla komór normobarycznych, potwierdzające ich właściwości prozdrowotne. Z tego, co wiem, na tę chwilę jesteśmy jedynym producentem tego typu komór na świecie.

  Jakie są główne walory prozdrowotne komór?

  – Zgodnie z wynikami badań środowisko normobaryczne wpływa na poprawę szeregu funkcji organizmu. Można założyć, że normobaria jest skuteczną formą terapii wspomagającej przy takich schorzeniach, jak udar niedokrwienny, porażenie mózgowe, zawał serca, stwardnienie rozsiane, astma. Ponadto komora wspiera kompleksowo kondycję zdrowotną człowieka, stąd jest zalecana w stanach przemęczenia oraz długotrwałego wysiłku fizycznego i psychicznego. Sesje w komorze bardzo przyśpieszają regenerację.

  Do kogo kierują państwo tego typu produkt i jak wygląda zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów?

  – Staramy się, żeby oferta trafiała do ośrodków medycznych, ale również hoteli z zapleczem spa, obiektów rekreacyjnych i klubów sportowych. Mamy pozytywny odzew ze strony sportowców, którzy potwierdzają skuteczność komory w przypadku nadmiernego wysiłku i mikrourazów. Już teraz w produkcji jest kilka komór, które wkrótce trafią do klientów. Mamy też sygnały zainteresowania docierające do nas ze świata. Przygotowujemy nieco mniejszą konstrukcję, która będzie mogła być transportowana drogą lądową i morską na rynki obce.

  Rozmawiała Marlena Szczęsna

  Jedna odpowiedź do “Normobaria dla zdrowia i samopoczucia”

  1. Krzysztof pisze:

   Działania komory są czysto teoretyczne i nie są potwierdzone żadnymi badaniami klinicznym. Mówi się o jakiś badaniach i założeniach które nie mają odzwierciedlenia w konkretnych schorzeniach. W komorach jest zamknięty obieg powietrza więc jest ogromne prawdopodobieństwo występowania w nim bakterii i grzybów. Sprzęt elektroniczny, który pracuje w podwyższonym ciśnieniu nie ma odpowiednich atestów bezpieczeństwa i może stwarzać realne zagrożenie osób które przebywają wewnątrz. Producent ani operator nie bierze żadnej odpowiedzialności za korzystanie z komory, wchodzisz do komory nie mając żadnej gwarancji o jej nieszkodliwosci na wlasne ryzyko. Pod pretekstem zdrowia i urody kolejni „biznesmeni” chcą zarobić grube pieniądze. Efekt działania komory normobarycznej to po prostu placebo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *