Menu
 • Menu

  Niskie koszty leasingu dla nowych firm? Sprawdzamy!

  leasing dla nowych firm

  Do sprawnego prowadzenia firmy potrzebujesz samochodu? Jeśli jesteś na początku swojej biznesowej drogi, rozważ leasing. To zewnętrza forma finansowania, na którą masz dużą szansę – jako nowy przedsiębiorca. Poznaj specyfikę tego produktu i dowiedz się, ile to kosztuje.

  Firmy, które dopiero wchodzą na rynek, mają często mniejsze szanse na uzyskanie kredytu samochodowego. Dla banków takie przedsiębiorstwa obarczone są zbyt dużym ryzykiem niewypłacalności. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca potrzebuje sporego kapitału własnego – z pomocą przychodzi leasing dla nowych firm.

  Samochodowy leasing dla nowych firm – jak to działa?

  Istotą leasingu jest przekazanie przez firmę leasingową konkretnego samochodu w użytkowanie na rzecz przedsiębiorcy. W zamian zobowiązany jest on do opłacania miesięcznych rat leasingowych – zgodnie z harmonogramem ustalonym warunkami umowy. Po uregulowaniu ostatniej płatności, przedsiębiorca może zdecydować się na wykup auta (wówczas staje się właścicielem samochodu) lub oddać pojazd po zakończeniu umowy.

  Ile kosztuje leasing samochodu?

  Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – koszty uzależnione są od wielu czynników. Duże znaczenie ma m.in.:

  • wartość finansowanego pojazdu,
  • czas trwania umowy leasingowej,
  • oprocentowanie,
  • wysokość opłaty wstępnej,
  • wysokość wykupu.

  Dla nowych przedsiębiorców liczy się jednak nie całkowita kwota do spłaty, ale przede wszystkim koszty miesięczne. Dlatego istotną rolę odgrywa wysokość raty leasingowej. Wybierając odpowiedni leasing dla nowych firm, wydatek z tego tytułu można obniżyć nawet o 60%. Jest to możliwe m.in. w przypadku Leasingu SMARTPLAN na używane samochody dostępny w Toyota Leasing. Niska rata to zasługa wysokiej wartości rezydualnej finansowanych pojazdów marki Toyota i Lexus – leasingobiorca spłaca tylko tę część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości aut. Zaś sama rata wyliczana jest na podstawie ceny pojazdu pomniejszonej o opłatę wstępną i kwotę wykupu.

  Warto przy tym podkreślić, że faktyczne koszty leasingu dla nowych firm są dużo niższe. Wynika to z możliwości dokonywania odpisów – opłatę wstępną, miesięczne raty leasingowe czy wykup na firmę można wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Pozwala to zmniejszyć wysokość podatku wpłacanego do urzędu skarbowego, co przekłada się na realne obniżenie całkowitych kosztów leasingu.

  Leasing dla nowych firm – czy to się opłaca?

  Leasing dla nowych firm jest zewnętrznym finansowaniem, które niesie za sobą wiele korzyści. Poza możliwością obniżenia kosztów podatkowych, pozwala:

  • utrzymać płynność finansową,
  • uniknąć nadmiernego obciążenia budżetu firmy,
  • przeznaczyć nadwyżkę finansową na inne cele rozwojowe.

  Warto jednocześnie podkreślić, że leasing samochodowy jest łatwiej dostępny – można się o niego ubiegać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *