Menu
 • Menu

  Niemiecka prasa zalewa Polskę? Czas na rewanż

  Niemiecka prasaWszyscy mówią, że niemiecka prasa zalewa Polskę, a nikt nie wpadł na pomysł, jak zrobić, żeby było odwrotnie? Nikt, poza małym wydawnictwem z Kielc. Jak pisze “Business Insider”, kielecki wydawca miesięcznika psychologicznego “Charaktery” już 14 lutego 2018 roku wyda pierwszy numer niemieckojęzycznego kwartalnych: „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie – Magazin”. Czasopismo będzie w sprzedaży na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

  Jak podkreśla Business Insider, sytuacja jest raczej nietypowa. Dotychczas raczej niemiecka prasa wchodziła na polski rynek. Tym razem polskie wydawnictwo spróbuje szczęścia za Odrą. Mało tego, nie będzie to duży koncern wydawniczy.

  Miesięcznik “Charaktery” ukazuje się od 1997 roku. Kielecki wydawca posiada jeszcze kwartalnik “Psychologia Dziś”. Ponadto drukuje książki i wydania specjalne o tematyce psychologicznej. Jednak jego przedstawiciele twierdzą, że dokładnie przeanalizowali rynek, a sam projekt przygotowywano od półtora roku. W całym przedsięwzięciu uczestniczył będzie również partner niemiecki.

  Jak powiedział dla “Business Insider” Bogdan Białek, prezes Wydawnictwa Charaktery, firma przeprowadziła analizę ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw psychologicznych. Za decyzją przemawia sukces wydawnictw anglojęzycznych, które dobrze sprzedają się na tamtejszym rynku, chociaż niemiecka prasa stanowi dla nich dużą konkurencję.

  Pierwszy numer „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie – Magazin” poświęcony będzie problemom takim jak: budowanie bliskich relacji, sposobny na zachowanie optymizmu, czy źródła szczęścia; w sumie znajdzie się w nim 20 artykułów i wywiadów.

  Niemiecka prasa tworzona w Kielcach?

  Redakcja magazynu ma mieścić się w Polsce – zapowiada wydawca. Jednak do Niemiec nie będą trafiać wyłącznie tłumaczenia zawartości polskiej wersji miesięcznika. Mają się tam znaleźć artykuły największych sław światowej psychologii. Wydawca zapowiada umieszczenie w magazynie tekstów między innymi: amerykańskiego psychologa Philipa Zimbardo, Roya Baumeistera z Australii, Tobiasa Escha z Niemiec oraz Gustava Kuhna z Wielkiej Brytanii.

  Nakład „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie -Magazin” wyniesie 36 tysięcy egzemplarzy. Jego cena uzależniona będzie od kraju – w Niemczech 6,90 euro, w Austrii 7,50 euro, a w Szwajcarii 9,80 franków.

  Reklama magazynu ma odbywać się w mediach społecznościowych i poprzez własną stronę internetową. Dystrybucją natomiast zajmie się jedna z największych firm niemieckich działających w tej branży. Jednak wydawnictwo nie chce ujawnić jej nazwy – pisze “Business Insider”. Obok sprzedaży, polski magazyn ma przynosić dochody również z reklam. Nie będzie ich jednak w pierwszym numerze. Trwają natomiast rozmowy w sprawie pozyskania reklamodawców do kolejnych numerów.

  Eksperyment jest ryzykowny, ale podkreślić trzeba, że jest to pierwszy przypadek, kiedy polski wydawca wchodzi na niemiecki, austriacki i szwajcarski rynek. Niemiecka prasa stanowić będzie na pewno silną konkurencję.

  Źródło – Business Insider

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *