Menu
 • Menu

  Naprawa motocykli w ramach gwarancji. Kiedy to możliwe?

  Kupujesz nowy motocykl? W takim przypadku najczęściej udzielana jest na niego gwarancja i w jej ramach można wykonać określone naprawy gwarancyjne. Kiedy można skorzystać z tego rodzaju ochrony?

  Gwarancja dawana jest przez producenta danego produktu i, wbrew pozorom, wcale nie jest obowiązkowa. To miły gest w stronę klienta, ale musimy pamiętać o tym, że w ramach gwarancji to właśnie producent dyktuje jej warunki – czas trwania, zakres ochrony, wyjątki.

  Gdy kupowany jest nowy motocykl, najczęściej producent udziela na niego gwarancji – wówczas klient może korzystać z niej w okresie na ogół 2-3 lat. Warto jednak wskazać, że gwarancja nie obejmuje wtedy każdej usterki. Kiedy można z niej skorzystać, a kiedy spotkamy się z odmową?

  Co można naprawić w ramach gwarancji motocykla?

  Przede wszystkim w ramach gwarancji naprawimy wszelkiego rodzaju usterki, które powstały nie z naszej winy, ale na przykład z nieprawidłowego montażu komponentów na etapie produkcji fabrycznej, ich wewnętrznych wad, na przykład powodujących szybsze niszczenie. Jeśli sami nie przyczyniliśmy się do powstania usterki, wtedy najpewniej będzie ona uznana i naprawiona bezpłatnie w ramach gwarancji.

  Warto jednak wskazać, że musimy odróżnić w tym przypadku zwykłą eksploatację od usterek wynikających z wad materiałów. W ramach gwarancji nie naprawimy też usterek mechanicznych powstałych wskutek kolizji czy tych, które są wynikiem nieprawidłowej eksploatacji motocykla.

  Aby gwarancja była uznana, najczęściej musimy też regularnie zgłaszać się na przeglądy gwarancyjne, podczas których motocykl jest sprawdzany i serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta. Brak takich przeglądów również może być podstawą do odrzucenia gwarancji!

  Gwarancja również na używane modele

  Warto także wskazać, że z gwarancji można korzystać również w przypadku zakupu używanych modeli. Taką ochronę oferują przede wszystkim salony dealerskie, które specjalizują się w sprzedaży nowych i używanych motocykli. Jeśli zdecydujemy się na używany model, możemy otrzymać gwarancję wynoszącą nawet pół roku albo rok!

  W ramach ochrony gwarancyjnej także możemy zgłosić określone rodzaje usterek, dlatego warto zapoznać się z dokumentem gwarancyjnym zawierającym dokładne wskazania co do zakresu zabezpieczenia.

  Jeśli potrzebna jest gwarancyjna albo pogwarancyjna naprawa motocykli Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usług. Adresy serwisów można znaleźć już teraz on-line!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *