Menu
 • Menu

  Mobilna myjnia parowa biznes plan – jak go wykonać?

  myjnia parowaNiezależnie od tego, jaki biznes chcemy otworzyć, niezbędne jest wykonanie profesjonalnego biznesplanu.

  Podpowiadamy, jakimi zasadami się kierować, przy opracowywaniu go dla mobilnej myjni parowej.

  Nie tylko dla mobilnej myjni

  Choć w tytule napisaliśmy „mobilna myjnia parowa biznes plan”, to tak naprawdę zasady tworzenia biznesplanu są bardzo podobne dla wszystkich branż. Zacznijmy od tego, po co w ogóle tworzyć biznesplan. Pewnie wydaje ci się, że jest to tylko niepotrzebny dokument, bez którego sobie poradzisz. Rozczarujemy cię, nie poradzisz sobie. Biznesplan przede wszystkim pozwala ci uporządkować informacje. Przelewasz na papier wszystkie myśli i pomysły na temat swojego biznesu. Dzięki temu widzisz wyraźnie, jego wady i zalety.

  Wiąże się to z drugą zaletą biznesplanu, czyli dostarczeniem informacji. Może w twojej głowie otwarcie biznesu X jest świetnym pomysłem, ale to zweryfikuje dopiero biznesplan. Dzięki niemu będziesz w ogóle wiedział, czy otwarcie własnej firmy jest opłacalne. Bez biznes planu możesz również nie otrzymać finansowego wsparcia. Przy udzielaniu kredytu banki często wymagają, byś przedstawił im biznesplan, podobnie jest z dotacjami z urzędów.

  Mobilna myjnia parowa biznes plan w ośmiu krokach

  Dobry biznesplan powinien zostać rozpisany na osiem punktów. Są to kolejno: charakterystyka przedsiębiorstwa, opis oferowanego produktu/usługi, zarządzanie i pracownicy, analiza rynku i konkurencji, opracowanie strategii marketingowej, planu finansowego, harmonogramu oraz streszczenie przedsięwzięcia. Bez opracowania tych wszystkich punktów biznes plan będzie niekompletny.

  Pomijanie któregoś z nich również jest niezalecane, bowiem każdy krok jest istotny. Z pewnością zastanawiasz się, kiedy będziesz mógł stwierdzić, że twój biznes będzie opłacalny lub nie. Jeżeli wykonasz swój biznesplan zgodnie z zasadami sztuki, to będziesz mógł to stwierdzić dopiero na samym końcu, gdy przed oczami będziesz miał wszystkie informacje i dane.

  Jeżeli mówimy o mobilnej myjni parowej biznes plan, sytuacja jest nieco łatwiejsza. Tego rodzaju przedsiębiorstwa nie są jeszcze zbyt popularne nad Wisłą, więc nie musisz zbytnio przejmować się konkurencją. Jest to pomysł na dochodowy biznes myjni parowych szczególnie w małych miastach. Z reguły nie ma w nich zbyt wielu myjni. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się w Warszawie, Trójmieście czy Katowicach. Z pewnością znajdziesz tam całą rzesze klientów, jednak musisz być gotowy na większą konkurencję. Jednak z dobrym biznesplanem w ręce nie będzie ci ona straszna.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *