Menu
 • Menu

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach rusza już za tydzień

  Międzynarodowy Salon

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (fot. Targi Kielce)

  Już po raz 25 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Kielcach. Impreza rozpocznie się 5 września a zakończy 8 września 2017 roku. Można będzie zobaczyć sprzęt wystawiany przez ponad 600 form z 25 krajów. Strategiczny partner targów, Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje w tym roku swój najnowszy wóz bojowy. Również inne krajowe i zagraniczne firmy mają pokazać w Kielcach swoje najnowsze oferty.

  Stoiska będą znajdować się na powierzchni 27 tysięcy m3. Polska Grupa Zbrojeniowa – obok najnowszego wozu bojowego – pokaże bezzałogowce uderzeniowe oraz pociski kierowane. Największą ofertę przygotowała Korea Południowa. Międzynarodowy Salon w Kielcach gościł będzie aż 20 firm z tego kraju. Własną ekspozycję zorganizuje również ministerstwo obrony Republiki Korei.

  Na targach obecni będą też światowi giganci jak Lockheed Martin. Pokaże on między innymi swoją ofertę związana z programem HOMAR. Textron zaprezentuje natomiast swój najnowszy bezzałogowiec taktyczny Nightwarden. Jego premiera odbyła się w tym roku na paryskim Air Shaw.

  Brytyjska firma Thales UK przywiezie na targi swój bezzałogowy samolot Watchkeeper X. Izraelski Rafael natomiast pokaże pocisk Stunner, który w wersji Skyceptor stanowi propozycję dla polskiej armii w ramach systemu Patriot.

  Również polskie firmy przygotowały bogatą ofertę. PZL Mielec i PZL Świdnik zaprezentują najnowsze wersje swoich śmigłowców pola walki. Na targach pojawi się również ciężki sprzęt produkowany w kooperacji z polskimi firmami. Swój udział zapowiedziały też firmy działające w krajach Europy Wschodniej jak Ukroboronprom czy Excalibur Army.

  Międzynarodowy Salon

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (fot. Targi Kielce)

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazją do zaprezentowania potencjału sił zbrojnych

  Podczas salonu zaprezentuje się również polska armia. Przywiezie ona na targi szeroką gamę sprzętu od broni osobistej aż po transportery Rosomak i czołgi Leopard 2. Zaprezentowane zostaną jednocześnie najnowsze systemy artyleryjskie. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach będzie debiutem dla tworzonych właśnie Wojsk Obrony Terytorialnej.

  Ze względu na jubileuszowy charakter, tegoroczne targi będą przedłużone o dwa dni. W sobotę i niedzielę, 9 – 10 września zorganizowane zostaną dni otwarte pod hasłem „Tysiąclecie Oręża Polskiego”. Będzie można w tym czasie zobaczyć wystawę zorganizowaną przez wojsko i część oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

  Równolegle z XXV MSPO odbywać się będą XXIII Targi Logistyczne Logistyka. Oferta na nich zaprezentowana skierowana będzie do służb mundurowych i ratowniczych. W ramach obu imprez odbędą się konferencje, seminaria i spotkania. Tegorocznymi gośćmi będą: przedstawiciele MON, MSZ, Sztabu Generalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz wiodących firm działających w branży zbrojeniowej.

  Podsumowaniem imprezy ma być wręczenie nagród DEFENDER, Nagrody Prezydenta RP i Nagrody Specjalnej Ministerstwa Obrony Narodowej.

  Źródło – Targi Kielce

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *