Menu
 • Menu

  MCS10 – wieloosiowy przetwornik siły i momentu.

  Firma HBM wprowadziła na rynek wieloosiowy przetwornik siły i momentu o nazwie MCS10 poszerzając swoją ofertę w zakresie możliwości pomiaru tych wielkości mechanicznych.

  MCS10 to przetwornik w wymiarze 3D, który daje możliwość jednoczesnego pomiaru siły i momentu w trzech różnych osiach (x,y i z) i jest wykonywany w dwóch wersjach.

  Pierwsza wersja przeznaczona do pomiaru wielu sił wzdłuż trzech osi (Fx, Fy, Fz,), druga umożliwiająca pomiar momentu działającego wzdłuż tych trzech osi (Mx, My, Mz,). Tym samym przetwornik MCS10 dostarcza rzeczywisty, trójwymiarowy obraz badania i ponadto osiąga wyjątkowe niskie wartości błędów wynikające z wpływu poszczególnych kanałów na siebie, a które występują w tego typu przetwornikach wieloosiowych.

  MCS10 jest standardowym produktem firmy HBM dostarczającym wszystkie zalety związane z jego seryjną produkcją, takie jak określony czas dostawy, parametry techniczne gwarantowane przez wnikliwe testy i sprawdzenia, jak również korzystne parametry ekonomiczne wynikające z ilości produkowanych przetworników.

  Przetworniki siły MCS10 są dostępne dla zakresów pomiarowych do 100kN/2kNm.

  MSC10 minimalizuje efekty wpływu poszczególnych kanałów pomiarowych na siebie, które zwykle występują w wieloosiowych czujnikach od samego początku. To niepożądane i nieodłączne zjawisko wpływu poszczególnych kanałów pomiarowych na siebie występujące, gdy jedna oś czujnika jest poddana pojedynczemu obciążeniu a niektóre inne osie nie zostało zminimalizowane dzięki specjalnej konstrukcji przetwornika. Dodatkowe obliczenia umożliwiają zwiększenie osiągów tego przetwornika.

  HBM oferuje bogactwo możliwości konfiguracyjnych przetwornika MCS10 by umożliwić użytkownikowi perfekcyjne dopasowanie do jego aplikacji w zależności od tego, czy wymaga pomiaru jednej lub sześciu składowych. Dostępne są również rozwiązania dedykowane według potrzeb i wymagań klienta.

  MCS10 posiada wbudowany tzw. układ TEDS tj. elektronicznej karty danych przetwornika. Oznacza to, że czujnik jest automatycznie identyfikowany przez wzmacniacz pomiarowy (taki jak np. PMX, QuantumX czy digiCLIP, będące układami firmy HBM) i jest dzięki temu bezpośrednio gotowy do użycia.

  HBM dostarcza macierz kompensacji dla matematycznych obliczeń każdego przetwornika siły w celu zminimalizowania nieodłącznych efektów wpływu poszczególnych kanałów pomiarowych na siebie, które mogłyby zniekształcić wyniki pomiaru. Wzmacniacze pomiarowe PMX i QuantumX umożliwiają automatyczną, wirtualną kompensację obliczeniową, a to z kolei może zredukować wpływ kanałów na siebie o współczynnik od 3 do 5.

   Przetwornik siły MCS10 – typowe zastosowania:

  1. Monitoring procesu montażu samolotu
  2. Badanie sił w maszynach wiercących tunelowo
  3. Testy opon i wyważarek
  4. Pomiar w kanałach falowych
  5. Pomiar na stanowiskach testowych np. sił tarcia i osiowych
  6. Testy konstrukcji w aplikacjach przybrzeżnych i systemach ogniw słonecznych
  7. Robotyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *