Menu
 • Menu

  Magiczny Wrocław, czyli co przyciąga ludzi do miasta Stu Mostów

  Wrocław jest jednym z miejsc udowadniających, że łączenie nowoczesności i funkcjonalności w powstających w centrum inwestycjach to najszybsza droga do zjednania sobie potencjalnych nabywców. Zobacz, co sprawia, że stolica Dolnego Śląska jest tak przyjazna wrocławianom i dlaczego chcą mieszkać w niej nie tylko studenci, ale także młode rodziny oraz osoby starsze.

  Umiejętne łączenie starego z nowym

  Znajdująca się na liście zabytków UNESCO majestatyczna Hala Stulecia, bajeczny Rynek z Ratuszem i Ostrowem Tumskim oraz pochodzący z XVIII wieku Uniwersytet Wrocławski z jednej strony, z drugiej zaś – fontanna multimedialna przy Pergoli, Afrykarium we wrocławskim ZOO i Hydropolis, czyli nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. To tylko kilka interesujących miejsc we Wrocławiu pokazujących, że w mieście tym znajdują się rozrywki dla każdego, niezależnie od wieku. Wrocławskie atrakcje tego typu to dobry sposób na spędzenie weekendu z rodziną lub ze znajomymi.

  Mieszkania przystosowane do nowoczesnego stylu życia

  Mieszkaniowe inwestycje w centrum Wrocławia już od kilku lat intensywnie się rozwijają i przyciągają jak magnez potencjalnych nabywców. Nowo powstających wrocławskich inwestycji jest tak wiele, że z pewnością każda osoba zainteresowana mieszkaniem w stolicy Dolnego Śląska znajdzie swoje miejsce idealne. Nowe inwestycje w centrum Wrocławia mają bardzo dobre połączenia komunikacyjne – i tramwajowe, i autobusowe. Najczęściej znajdują się także w doskonałych lokalizacjach, co pozwala na aktywne uczestniczenie w kulturalnym życiu Wrocławia. Dodatkowo, w ich najbliższej okolicy z pewnością znajdować się będą sklepy spożywcze, punkty usługowe oraz galerie handlowe.

  Bogata oferta edukacyjna

  Wrocław wzbudza zainteresowanie nie tylko turystów. To miasto jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc zamieszkania przez przyszłych studentów pragnących rozwijać swoją wiedzę w wybranej dziedzinie. We Wrocławiu studiować można w historycznych murach takich uczelni, jak:

  • Uniwersytety: Wrocławski, Przyrodniczy, Ekonomiczny, Medyczny;
  • Politechnika Wrocławska,
  • Akademie: Muzyczna, Sztuk Pięknych, Wychowania Fizycznego.

  Nowo powstające inwestycje we Wrocławiu są przystosowane również dla tej grupy społecznej – na rynku bez problemu znaleźć można niewielkie mieszkania mające odpowiednią ilość miejsca dla jednej osoby.

  Cyklicznie odbywające się wydarzenia

  We Wrocławiu w ciągu roku odbywają się różne ciekawe wydarzenia przyciągające nie tylko mieszkańców tego miasta, ale również osoby spoza stolicy Dolnego Śląska. Poznaj kilka wybranych wrocławskich imprez kulturalnych. Może wybierzesz się na którąś z nich?

  Przegląd Piosenki Aktorskiej

  To zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna impreza we Wrocławiu. Od 1976 roku w marcu (obecnie w Teatrze Muzycznym Capitol) usłyszeć można mniej lub bardziej znanych wykonawców związanych z piosenką aktorską.

  Jazz nad Odrą

  Od 55 lat we Wrocławiu organizowany jest festiwal dla miłośników muzyki jazzowej, czyli Jazz nad Odrą. Co ciekawe, muzyków, którzy od wzięcia udziału w tym wydarzeniu rozpoczynali swoje kariery nie tylko w kraju, ale i na świecie nie sposób policzyć na palcach jednej ręki – jest ich bowiem tak wielu.

  Nowe Horyzonty

  Od 2006 roku pod koniec lipca we Wrocławiu ma miejsce festiwal filmowy Nowe Horyzonty. Na wydarzeniu tym prezentowane są filmy nietypowe, bardziej wymagające – inne niż te znajdujące się w codziennym kinowym repertuarze. To wydarzenie od lat przyciąga ogromną liczbę miłośników tego rodzaju sztuki filmowej.

  Podsumowanie

  Wrocław to miasto idealnie łączące w sobie stare, historyczne zabytki z nowoczesnymi formami sztuki i interesującymi wydarzeniami kulturalnymi. Nic dziwnego, że tak wiele osób szuka mieszkania w tym pięknym miejscu. Na szybkie znalezienie mieszkania pozwalają wciąż powstające nowe inwestycje we Wrocławiu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *