Menu
 • Menu

  Lotnisko Chopina w rankingu najlepszych lotnisk na 25 miejscu w świecie

  Lotnisko ChopinaLotnisko Chopina, podobnie jak inne światowe porty lotnicze, oceniano stosując kryteria takie jak: jakość i obsługa podróżnych, punktualność, a także sentyment w social mediach. Za najlepszy w rankingu Airhelp Score uznano port lotniczy Singapore Changi. Za nim znalazły się lotniska w Monachium i Hong Kongu.

  Jak mówi Natalia Gębska z AirHelp, firmy pomagającej podróżnym dochodzenie swoich praw: To oczywiste, że w podróżach ważna jest punktualność, a opóźnienia irytują i burzą nasze plany. Równie istotna jest jakość obsługi na lotnisku, gdzie zdarza się nam czekać długie godziny.

  Chociaż 3 pierwsze porty lotnicze otrzymały maksymalną liczbę punktów (10 na 10), za najlepsze uznano Singapore Changi. Zwycięża ono zresztą od lat regularnie w różnych rankingach. Na kolejnych miejscach znalazły się lotniska: Copenhagen Kastrup, Helsinki-Vantaa, Cincinnati Northern Kentucky, wreszcie porty lotnicze w Barcelonie i Madrycie.

  Port lotniczy w Singapurze zwraca uwagę swym futurystycznym kształtem. W budowanym właśnie 4 terminalu ma znaleźć się nawet ogromny kryty wodospad. Sam pobyt na lotnisku Singapore Changi stanowi atrakcję turystyczną. Podróżni mają do dyspozycji: strefę spa, basen na dachu terminalu, kino, konsole do gier, place zabaw oraz egzotyczne ogrody botaniczne. Dla podróżnych organizuje się nawet darmową wycieczkę do centrum Singapuru.

  Lotnisko Chopina – Jak wypadła ocena?

  Warszawski port lotniczy otrzymał sporą liczbę punktów w kategorii punktualność – 8,42. Pod tym względem zajął 20 miejsce na świecie. To nawet lepiej niż 2 lotniska w z pierwszej trójki: Monachium i Hong Kong. Lotnisko Chopina notuje najwięcej spóźnień powyżej 15 minut podczas lotów: do Reykjaviku, Erewania i Torontona oraz na Teneryfę i Fuerteventurę. W całym rankingu Okęcie znalazło się jednak na 25 miejscu.

  Warszawski port lotniczy obsługuje 352 laty dziennie. Nie jest to wiele w porównaniu z największymi w świecie. Na przykład wynik dla Atlanty to aż 2290 lotów. Najczęściej wybieranymi przez pasażerów kierunkami są w kolejności: Wrocław, Gdańska, Frankfurt, paryskie Charles de Gaulle i Heathrow.

  Źródło – PAP

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Jedna odpowiedź do “Lotnisko Chopina w rankingu najlepszych lotnisk na 25 miejscu w świecie”

  1. Pajak napisał(a):

   Właśnie kolega Arab , opowiadał mi jak maszerował na lotnisku w Dubaju z samolotu do terminala. Problem że było to ok 0.5 km , temperatura 43 C po betonie z podręcznym bagażem . Miał wrażenie , że zemdleje .Słabsze osoby tak zrobiły. Czasem standardy szokują . Przypomona mi się jak w Katowicach , poteżne autobusy dowoża spod drzwi 10 metrów posażerów do samolotu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *