Menu
 • Menu

  Dobra lokalizacja to podstawa przy wyborze hal przemysłowych i magazynu

  hale przemysłowe Decyzja o ulokowaniu magazynu na danym terenie jest kluczowa dla dalszego rozwoju biznesu. Ma wpływ na wiele aspektów działalności firmy, przyczyniając się do wydajności firmy oraz doświadczeń klienta.

  Sprawdź trzy czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji magazynu.

  Aspekt pierwszy: umiejscowienie magazynu pod względem bliskości klientów

  Decydując się na nową przestrzeń magazynową powinieneś uwzględnić, gdzie znajduje się baza Twoich klientów. Rozważ regiony, które chcesz obsługiwać. Zbieżność lokalizacji magazynu z bazą klientów umożliwia szybszą i mniej kosztowną obsługę dostaw. Te czynniki z kolei przełożą się bezpośrednio na lepsze doświadczenia zakupowe Twoich odbiorców. Decydując się na wybór magazynu, należy wybrać ten, który znajduje się najbliżej potencjalnych nabywców. Mała firma powinna zdecydować się na magazyn w pobliżu swojego biura lub głównego rynku docelowego.

  Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, która potrzebuje tymczasowego magazynu, czy jesteś właścicielem dużej firmy z ogromnymi i regularnymi wymaganiami dotyczącymi masowego składowania, magazyn nie powinien ograniczać Cię ani finansowo, ani przestrzennie. Miejsce, w którym znajdują się zarówno hale przemysłowe, jak i magazyn, powinny odpowiadać celom rozwojowym firmy.

  Aspekt drugi: kwestie przechowywania towaru

  Jeżeli zamierzasz rozbudować swoją przestrzeń produkcyjną i magazynową, weź pod uwagę możliwe udogodnienia, dzięki którym składowanie czy załadunek Twoich produktów będzie wygodniejszy. Przyjrzyj się dostępnym możliwościom, wchodząc na stronę http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-przemyslowe.html. Być może w przypadku Twojego biznesu najlepszy będzie wybór hal przemysłowych i magazynowych o wysokim suficie, w których możliwe będzie łatwe składowanie towarów.

  Poszukując odpowiednich metod przechowywania, weź pod uwagę specyfikę samych produktów – nieco inaczej będzie trzeba przechowywać produkty kruche, inaczej zaś łatwopalne. Niektóre produkty będą wymagać pionowego sposobu składowania – zapewnij im to. Na tym etapie powinieneś rozważyć również, czy nowa powierzchnia magazynowa wystarczy Ci na najbliższe lata. Oszczędź czas i wysiłek, już dziś oceniając przewidywany wzrost, aby jak najdokładniej określić, jakiego magazynu potrzebuje Twoja firma.

  Aspekt trzeci: dostępność pracowników

  Obecnie masz do czynienia z rynkiem pracownika. Koszt ludzkiej pracy to – bez wątpienia – jeden z najdroższych składników produkcji towaru czy obsługi magazynu. Dlatego też, decydując się na nowy obiekt, uwzględnij dostęp do kadry pracowniczej. Nie każda lokalizacja będzie dobra do tego, aby pozyskać pracowników o odpowiednich kompetencjach za przystępną cenę. Dostępność siły roboczej może mieć wpływ na ogólne koszty firmy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *