Menu
 • Menu

  Leo Express – od 20 lipca z Krakowa do Pragi od 19 zł

  Leo ExpressOd 20 lipca 2018 roku na polskich torach działa nowy przewoźnik. Czeski Leo Express uruchamia połączenie z Krakowa do Pragi przez Katowice. Od kilku dni trwa już sprzedaż biletów na 3 klasy: Economy, Business oraz Premium. Bilety z Krakowa do Pragi dostępne będą nawet w cenie 19 zł. Decyzję o dopuszczeniu taboru firmy na polskie tory wydał Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

  Jak mówi Peter Jančovič dyrektor Leo Express Polska: Pociąg coraz częściej staje się świetną alternatywą dla samochodu. Chcemy oferować ceny przystępne dla każdej kieszeni. Jednak wiemy, że nie tylko cena się liczy. Na pokładzie pociągu o pasażerów dbają stewardzi, dostępne są gniazdka, Wifi oraz catering za rozsądne ceny. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy przewidujemy stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów.

  Leo Express prowadzi rezerwację na okres wakacji.

  Rozkład jazdy pociągów jest przystosowany dla chętnych na weekendowy wyjazd do stolicy Czech. W czasie wakacji Leo Express kursował będzie z Krakowa do Pragi tylko w poniedziałki i soboty. Z Pragi do Krakowa natomiast w piątki i niedziele.

  Wyjazd z Krakowa Głównego odbywał się będzie o godzinie 5:04 a z Katowic 6,57. Do Pragi podróżni dotrą na godzinę 11:39. W drogę powrotną będzie można wyruszyć z Pragi o godzinie 16:10, by dotrzeć do Krakowa na 23:19.

  Bilety sprzedawane są w tej chwili na pociągi kursujące między 20 lipca a 1 września 2018 roku. Najtańsze kosztują nawet 19 zł. Jednak średnia cena biletu z Krakowa do Pragi wyniesie między 60 a 80 zł. Z jakiej zniżki skorzystamy, zależeć będzie od tego, jak wcześnie dokonamy rezerwacji. Obowiązuje zasada: im wcześniej, tym taniej.

  Bilety rezerwować można na stronie internetowej Leo Express, lub w punktach sprzedaży partnerskich firm, między innymi w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich mieszczącym się na dworcu w Katowicach.

  Autor: Waldemar Kubielski

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *