Menu
 • Menu

  Leasing używanych samochodów popularniejszy od kredytu. Sprawdź dlaczego

  Cena nowego pojazdu zwykle przekracza możliwości finansowe początkujące przedsiębiorcy jak i zwykłego konsumenta. W takich wypadkach pozostaje poszukać auta używanego nie tylko w dobrym stanie, ale również korzystnej cenie. Jednak banki nie zawsze są chętne do finansowania zakupu takich pojazdów, a do tego stawiają wygórowane wymagania. Na szczęście naprzeciw takim klientom wychodzą firmy leasingowe.

  Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję o zakupie auta używanego, które spełnia oczekiwania, warto przyjrzeć się uważnie ofercie. Zwykle prawdziwe okazje na rynku samochodów używanych zdarzają się niezwykle rzadko. Do kupowania trzeba być odpowiednio przygotowanym i wiedzieć czego się oczekuje, tak aby nie tylko  nie wpaść w pułapki nieuczciwych sprzedawców, ale również spełnić wymagania firmy leasingowej.

  Auto używane tylko ze sprawdzonego źródła

  Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty aut poleasingowych i pokontraktowych pochodzących z branży CFM (firm zajmujących się najmem długoterminowym). Najczęściej tego typu pojazdy nie są starsze niż 5 lat i mają przebieg w granicach między 50 a 120 tysięcy km. Ich główną zaletą jest dostęp do pełnej dokumentacji serwisowej, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o naprawach. Ważne jest również, że takimi samochodami zajmowały się tylko ASO. Można mieć więc pewność, że jakość napraw stoi na wysokim poziomie i nie ma nieprzyjemnych niespodzianek. Właśnie dlatego bardzo łatwo uzyskać leasing na zakup takiego używanego pojazdu.

  Leasing nie tylko nowych modeli samochodów

  Niestety okazja na zakup auta poleasingowego dla prywatnego odbiorcy zdarza się niezwykle rzadko. Najczęściej duże firmy flotowe nie pozbywają się pojedynczych egzemplarzy, ale sprzedają pojazdy w ilościach hurtowych. Aukcje poleasingowe są zamknięte i dostępne tylko dla firm zajmujących się – handlem używanymi pojazdami takimi jak komisy samochodowe czy salony aut używanych znajdujące się przy autoryzowanych serwisach obsługi. Zwykle ceny takich egzemplarzy są bardzo atrakcyjne i niższe od rynkowych.

  Najczęściej pojazdy w najlepszym stanie technicznym, posiadające pełną dokumentację oraz niski przebieg trafiają do  działu aut używanych w salonach firmowych. Dzięki temu bardzo łatwo uzyskać na nie leasing, gdyż firmy leasingowe są pewne, że auto jest w dobrym stanie technicznym.

  Natomiast te bardziej wyeksploatowane oraz nie posiadające wszystkich dokumentów najczęściej trafiają do prywatnych komisów. W takich wypadkach ich cena jest dość niska ze względu na wątpliwą jakość samochodu. Wybierając taki samochód oszczędności są pozorne, ponieważ to co na początku nie zostanie wydane, na pewno będzie zostanie zainwestowane w przyszłości. Firmy leasingowe również niechętnie udzielają wsparcia na egzemplarze pojazdów niesprawdzonej jakości. Natomiast banki wolą przyznawać kredyt na nowe samochody, gdyż takie rozwiązanie jest dla nich bardziej opłacalne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *