Menu
 • Menu

  Leasing dla nowych firm korzystniejszy od kredytu

  leasingNowe podmioty na rynku często borykają się z wieloma problemami związanymi z ich bieżącą działalnością. Potrzebują one bowiem na rozwój dużych zasobów gotówki, których często u nich brakuje. Z kolei instytucje finansowe nie zawsze są skłonne udzielić takim podmiotom potrzebnego finansowania. Co zatem w przypadku gdy nowo powstała firma potrzebuje samochód czy maszyny aby prowadzić swoją działalność?

  Można powiedzieć, że początkujący przedsiębiorcy mają bardzo sytuację jeżeli chodzi o możliwości  pozyskania zewnętrznego finansowania. Wiele instytucji finansowych takich jak banki uważają ich za niewiarygodnych partnerów, gdy nie posiadają odpowiednio  długiej historii działalności, a nie też nie mogą pochwalić się zyskami na określonym poziomie. Ta sytuacja sprawia, że takie podmioty coraz częściej wybierają  leasing dla nowych firm.

  Pozyskanie środków zewnętrznych to duży problem dla początkujących firm

  Można powiedzieć, że najbardziej nowym przedsiębiorstwom sytuacje utrudnia kryzys oraz pojawienie się podatku bankowego. Instytucje finansowe chcąc ustrzec się przed widmem niewypłacalności prowadzą ostrą selekcję doboru kredytobiorców. W związku z tym, że wiele firm znika z rynku praktycznie z dnia na dzień, banki udzielają kredytu tylko pewnym i wiarygodnym dla nich podmiotom. W takim wypadku wszyscy początkujący przedsiębiorcy stoją praktycznie na przegranej pozycji, choć to de facto oni najbardziej potrzebują pozyskania kapitału zewnętrznego. W ich wypadku zwykle jedyną dostępną ofertą na rynku jest leasing dla nowych firm.

  Często takie podmioty potrzebują zakupić środki trwałe, które pozwolą im rozwinąć działalność, zwiększyć obrót oraz pozyskać nowych klientów. Mogą być to zarówno samochody, urządzenia lub cały park maszynowy. Na szczęście firmy leasingowe posiadają szeroką ofertę dla nowych podmiotów. Do tego zazwyczaj oferują one korzystniejsze warunki niż te, które otrzymać można w banku.

  Uzyskanie kredytu bankowego jest niemożliwe dla nowych podmiotów

  Największą zaletą leasingodawców, jest fakt, że te instytucje nie podlegają pod przepisy prawa bankowego. W związku z tym, nie muszą one przestrzegać tak restrykcyjnych przepisów, ani prowadzić tak restrykcyjne polityki finansowania jak robią to banki. W związku z tym ocena zdolności kredytowej leasingobiorcy została skrócona do minimum. W niektórych wypadkach, gdy firmy leasingowe mają wątpliwości, żądają pełnego zestawu dokumentów. Zwykle jednak jest to minimum formalności oraz bardzo krótki okres na podjęcie decyzji o przyznaniu finansowania.

  Kolejnym atutem  umów leasingowych jest fakt, że są to umowy cywilnoprawne. Oznacza to, że klient może w dowolnym sposób negocjować jej zapis. Zwykle firmy leasingowe, na rozsądne propozycje swoich klientów, są wstanie się zgodzić. Natomiast w przypadku umowy bankowej, również można negocjować, jednak zwykle kończy się to fiaskiem. Jak widać leasing dla nowych przedsiębiorców to nie tylko jedyna możliwość, ale często to najbardziej korzystna opcja.

  Jedna odpowiedź do “Leasing dla nowych firm korzystniejszy od kredytu”

  1. mr williams napisał(a):

   Witamy w Finance Finance Finance, naszym zadaniem jest pomóc naszym klientom żyć we śnie poprzez osobiste kredyty hipoteczne i opcje refinansowania wszystkich typów. Uzyskać pożyczkę w ciągu 5 godzin. Świadczymy usługi od przedsiębiorstwa, które po raz pierwszy przestrzegają celów i obaw klientów. Zaproszenia, usługi i jakość to sekrety naszego sukcesu, refinansowanie obecnego domu lub firmy, pożyczki firmowe, pożyczki studenckie i wszelkiego rodzaju pożyczki. Dajemy 2% odsetkowe pożyczki. Skontaktuj się z nami już dziś pod adresem
   oceanfinances12@gmail.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *