Menu
 • Menu

  Latarki przemysłowe – gdzie się przydają?

  Zdecydowana większość dostępnych na rynku latarek to sprzęty turystyczne, lepszej i gorszej jakości. Przeciętnej osobie taki turystyczny model w zupełności wystarczy – używa się go najczęściej na wakacjach czy w razie awarii prądu.

  Są jednak branże, gdzie dobra latarka to podstawa wyposażenia pracownika, a model turystyczny zdecydowanie nie sprosta wymaganiom. Na szczęście na potrzeby takich branż stworzone zostały latarki przemysłowe. Czym się wyróżniają i kto powinien w nie zainwestować?

  Latarka przemysłowa, czyli jaka?

  ‘Latarka przemysłowa’ to określenie bardzo ogólne. Oznacza po prostu latarkę przeznaczoną do pracy w  trudnych warunkach, wyróżniającą się wytrzymałością i wodoszczelnością oraz innymi zaawansowanymi funkcjami. Latarki przemysłowe mogą się bardzo różnić pomiędzy sobą w zależności od przeznaczenia – jedne będą odporne na wysokie i niskie temperatury, inne będą miały kilka różnych trybów świecenia, a jeszcze inne – bardzo duży zasięg świetlny – mówi ekspert sklepu elatarka.pl.

  Gdzie się przyda latarka przemysłowa?

  latarek przemysłowych korzysta się w bardzo wielu branżach. Bardzo popularne są wśród strażaków (choć warto pamiętać, że wówczas muszą posiadać specjalistyczny certyfikat EX ATEX), ale także wśród policjantów. Ponadto korzysta się z nich w kopalniach, lakierniach, tartakach czy manufakturach paliwowych. Używają ich również pracownicy magazynów, przemysł zbrojeniowy czy chemiczny. Latarki przemysłowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sprzęt wytrzymały, odporny na pyły i ciecze lub przeznaczony do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

  4 propozycje dobrych latarek przemysłowych

  Latarka szperacz Streamlight VULCAN LED ATEX

  Ten wytrzymały reflektor LED jest przystosowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Posiada trzy różne tryby świecenia (wysoki, niski i migający), nietłukącą soczewkę i dodatkowy pasek szybkiego wypięcia na ramię. Jego zasięg świecenia to aż 632 metry, a czas działania to do 7,5 godziny. W zestawie znajdziemy także akumulator i dwie ładowarki.

  Latarka czołowa Olight Nova Neutral White H2R

  W niektórych sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest latarka ręczna, a w innych – czołówka, która pozwala na swobodne korzystanie z obu rąk. A czy da się połączyć zalety obu rozwiązań? Okazuje się, że  tak. Ta ciekawa latarka Olight może być używana jako latarka czołowa przemysłowa, ale jeśli pojawi się potrzeba, wystarczy zdjąć ją z opaski i używać jako latarki ręcznej. Jej żywotność to aż 45 dni, a zasięg świecenia – 153 metry. Magnetyczna końcówka umożliwia przytwierdzenie latarki do metalowych powierzchni. To doskonały sprzęt  do każdego warsztatu.

   

  Latarka Ledlenser I9R Iron

  Ta latarka przemysłowa LED odznacza się wysoką mocą (aż 700 lumenów) oraz szybkim czasem ładowania (3 godziny). Jej powierzchnia pokryta jest diamentowym radełkowaniem, dzięki czemu latarki można swobodnie używać także wtedy, gry ma się zatłuszczone ręce.

  Dodatkowo w zestawie znajduje się pierścień zabezpieczający – założony na latarkę, uniemożliwi stoczenie się sprzętu. Żywotność tej latarki wynosi 35 godzin, a zasięg 280 metrów.

  Latarka Ledlenser X21.2

  Potężna, prawie 40-centymetrowa latarka LED to sprzęt do zadań specjalnych. Jej zasięg to aż 600 metrów, a moc 1500 lumenów skoncentrowana jest w siedmiu diodach.

  Dołączony do zestawu uchwyt umożliwia zamianę latarki w reflektor. Model oferuje trzy tryby świecenia – Power, Low Power i Strobe (generuje on błyski, które pozwalają oślepić napastnika). Ten wytrzymały sprzęt sprawdza się nie tylko w przemyśle, ale także jako element wyposażenia służb mundurowych czy firm ochroniarskich.

  Zakup latarki przemysłowej to zazwyczaj większy wydatek. Należy jednak pamiętać, że jest to profesjonalny sprzęt, przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Kupno latarki bez niezbędnych certyfikatów może zagrażać bezpieczeństwu pracowników. Nie warto ryzykować – lepiej wybrać droższy, ale sprawdzony model.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *