Menu
 • Menu

  Kurs dolara 2018 wobec złotego. Będzie gorzej?

  Kurs dolaraKurs dolara w 2018 raczej utrzymuje się na wysokim poziomie. W dodatku według ekspertów sytuacja ta prędko nie ulegnie zmianie. Obecny kurs rynkowy dolara to 3,6794 PLN.

  Dlaczego kurs dolara rośnie i gdzie w takim razie znaleźć najbardziej atrakcyjny kurs wymiany USD/PLN?

  Napięcia związane z wojną handlową pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi w sposób pośredni powodują osłabienie się polskiej waluty. Inwestorzy wycofują aktywa z rynków walut wschodzących uciekając do tak zwanych bezpiecznych przystani. Pomimo okresu wakacyjnego na rynku walutowym jest gorąco. W związku z niekorzystną dla złotego sytuacją międzynarodową, eksperci nie przewidują umocnienia się polskiej waluty.

  Jak tanio kupić dolary?

  Ryzyko walutowe jest bolączką wielu polskich przedsiębiorców. Gdy kurs waluty, której potrzebują niebezpiecznie wzrasta, dobrze jest znać sposób na jej kupno z jak najniższym spreadem walutowym. Radykalne zmniejszenie opłat, pozwala częściowo ograniczyć straty wywołane niekorzystnym kursem waluty. A gdzie waluty są dziś najtańsze? W kantorach internetowych.

  Ile można zaoszczędzić w kantorze internetowym?

  Jeśli bank nie ustalił dla nas indywidualnych, korzystnych kursów wymiany, za konwersję złotych na dolary możemy zapłacić spread wynoszący nawet 7,4%. W kantorach tradycyjnych jest taniej – ok. 2,4% – przy czym gotówki podczas rozliczeń z kontrahentem dzisiaj się już nie używa. Dlatego kantory internetowe są znacznie lepszym rozwiązaniem. Dla przykładu: w jednym z pierwszych kantorów internetowych w Polsce, kantoronline.pl, do rynkowego kurs dolara doliczany jest spread walutowy wynoszący mniej niż 1%!

  Czy z kantoru internetowego można zlecić przelew zagraniczny?

  Tak. Większość popularnych kantorów internetowych oprócz wymiany waluty przez Internet oferuje również zlecenie przelewu zagranicznego w walucie obcej. Dzisiaj, dzięki ich usługom przedsiębiorcy mogą w jednym serwisie zarówno przewalutować środki, jak i wysłać przelew do kontrahenta. Przez około dziesięciu lat (odkąd powstała branża wymiany walut online) największą popularność kantory online zdobyły wśród klientów biznesowych oraz osób spłacających kredyt walutowy. Wszystko dzięki zredukowaniu koszów wymiany do minimum.

  Podsumowując

  Najlepszy czas, aby kupować dolary? USA bardziej atrakcyjne dla turystów. Trzeba pamiętać, że taki scenariusz w niedługim czasie nie jest wcale wykluczony. Czynników wpływających na kursy walut jest całe mnóstwo, a reakcja inwestorów na doniesienia z tak zwanego szerokiego rynku – nie zawsze jest taka sam. Niemniej jednak, faktem bezsprzecznie stałym pozostaje to, że oszczędzać na wymianie walut warto zawsze: niezależnie od tego, czy kurs jej osiąga swoje minima, czy maksima.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *