Menu
 • Menu

  Kredyt dla zadłużonych – jak poprawić historię kredytową?

  Twoja zdolność kredytowa jest kiepska? Nawet jeśli jesteś zadłużony, masz dalej szansę na kredyt. Dowiedz się, jak poprawić swoją zdolność kredytową poprzez ulepszenie swojej historii zadłużenia.

  jak poprawić historię kredytową

  Starasz się o kredyt? Sprawdź swoją historię zadłużeń

  Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, ale to, jakie masz zobowiązania oraz jak radziłeś sobie z nimi w przeszłości, ma bardzo duży wpływ. Co to oznacza w praktyce? Jeśli starasz się o kredyt, najlepiej:

  • uporządkuj wszelkie sprawy finansowe z naciskiem na zadłużenia – najlepiej, jeśli po prostu się ich pozbędziesz i np. zrezygnujesz z karty kredytowej, o ile nie jest ona niezbędna do życia,
  • jeśli nie możesz spłacić dotychczasowych kredytów, postaraj się chociaż zmniejszyć ich raty miesięczne. Niestety, każde zobowiązanie wpływa negatywnie na warunki przyznanego Ci kredytu,
  • ustabilizuj swoją politykę spłacania zobowiązań – wszystkie raty powinny być spłacane na czas.

  jak poprawić historię kredytową

  Twórz dobrą historię kredytową

  Warto nie mieć na barkach żadnych zobowiązań finansowych i długów, jednak regularnie spłacane raty czy odpowiednio zarządzana karta kredytowa to doskonały dowód dla banku na to, że jesteś obowiązkowy, a Twoje sprawy finansowe są uporządkowane. Jeśli wiesz, że w przyszłości chcesz wziąć kredyt, dobrą praktyką jest świadome budowanie dobrej historii kredytowej. Niewielki sprzęt kupiony na raty czy spłacony przedwcześnie kredyt gotówkowy pomogą Ci w otrzymaniu pozytywnej decyzji od banku.

  Dostęp do Twojej historii finansowej ma BIK (Biuro Informacji Kredytowej) – to tam bank sprawdza Twoją zdolność kredytową. Możesz równie dobrze sam zasięgnąć informacji o swojej przeszłości dotyczącej zobowiązań, aby ocenić swoje szanse, zanim zrobi to bank. Może okazać się, że na lepszą zdolność kredytową będziesz musiał po prostu poczekać.

  Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

  Negatywna historia kredytowa w BIK-u sprawia, że masz ograniczony dostęp do oferty pożyczkowej. Jednak taki kredyt dla zadłużonych możesz znaleźć w kilku firmach, które oferują nawet wsparcie finansowe na spłatę zadłużeń. Jednak nawet jeśli znalazłeś miejsce, które ogłasza tzw. kredyty bez BIK-u (co oznacza, że zostanie udzielona Ci pożyczka bez sprawdzania Twojej historii zadłużenia), będziesz musiał spełnić kilka warunków – posiadać np. nieruchomość lub odpowiednie dochody.

  jak poprawić historię kredytową

  Twoja historia kredytowa w aspekcie powyższych zobowiązań powinna być przejrzysta i udowadniać bankowi, że jesteś w stanie poradzić sobie z następnym obciążaniem finansowym. Dlatego jedną z form poprawienia swojej zdolności kredytowej może być zminimalizowanie swoich miesięcznych wydatków i zobowiązań.

  Na kredyty dla zadłużonych trzeba uważać – budując swoją wiarygodność kredytową, nie powinieneś spłacać zobowiązań dzięki innym pożyczkom. W ten sposób łatwo wpaść w pętlę zadłużenia. Sprawdź, jakie zalety i wady ma prolongata kredytu.

  Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *