Menu
 • Menu

  Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu samochodów dla firmy

  Na wynajem samochodu decyduje się coraz więcej osób. Dotyczy to zarówno właścicieli firm, jak i osób prywatnych, które potrzebują auta, będąc na ukropie wypoczynkowym w obcym miejscu. Wynajem długoterminowy okazuje się być dla wielu przedsiębiorców bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Oprócz niezmiennych i przewidywalnych kosztów użytkowania wybranych pojazdów mogą oni liczyć również na brak konieczności posiadania dużego kapitału na zakup aut. Co jeszcze przemawia na korzyść długoterminowego wynajmu pojazdów?

  długoterminowy wynajem samochodów

  Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu samochodów dla firmy

  Wypożyczalnia samochodów Pyrzowice oferuje możliwość wynajęcia dowolnego pojazdu zarówno na kilka dni, jak również na miesiąc czy też dłużej. Do dyspozycji jest zatem wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy na korzystnych warunkach. Dla przedsiębiorcy świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na drugi wariant. W przypadku wynajmu długoterminowego mogą oni liczyć na łatwe planowanie i budżetowanie.

  Miesięczne opłaty za najem są niezmienne, dzięki czemu można uniknąć nieprzewidzianych kosztów i uchronić się przed przekroczeniem firmowego budżetu. Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów pozwala na redukcję kosztów związanych z flotą. Można z łatwością kontrolować koszty i jakość jej obsługi. Dzięki wynajmowaniu floty, bilans firmy nie jest obciążony, a więc ma ona większą zdolność kredytową niż w przypadku kredytu bankowego. Jej właścicielem jest wypożyczalnia, dlatego też przedsiębiorca nie musi martwić się koniecznością przejęcia ryzyka związanego z wartością końcową aut. Po zakończeniu umowy najmu, klient nie ponosi odpowiedzialności za sprzedaż pojazdów.

  Do korzyści finansowych płynących z wynajmu samochodu zaliczyć można wyższy zwrot z inwestycji. Przedsiębiorca nie musi przeznaczać firmowych funduszy na zakup pojazdów, ale może wykorzystać je na rozwój działalności. Może również liczyć na korzystniejsze odpisy podatkowe. Możliwe jest nawet rozbicie rat wynajmu na część finansową i na część za obsługę, co w rezultacie pozwala na uzyskanie wyższych odpisów podatku VAT.

  Przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z serwisem technicznym wynajmowanego samochodu, a wszelkie naprawy i przeglądy okresowe wykonywane są na koszt wypożyczalni. Usługodawca zapewnia również pełen pakiet ubezpieczeń OC i AC. Obowiązkiem wypożyczalni jest także terminowa wymiana i przechowywanie opon. Klienci mogą również liczyć na opiekę Assistance oraz na podstawienie auta zastępczego w przypadku awarii czy też uszkodzenia pojazdu. Wypożyczalnia pojazdów gwarantuje zatem zachowanie pełnej mobilności firmowej floty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *