Menu
 • Menu

  Komu zlecić odgrzybianie klimatyzacji?

  odgrzybianie klimatyzacjiZ klimatyzacją mamy coraz częściej do czynienia bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Włączamy ją w domu, w samochodzie, korzystamy z niej w sklepach i miejscu pracy. Tymczasem nieodgrzybiona klimatyzacja może być ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Należy ją wyczyścić i to profesjonalnie.

  Zmieniający się klimat i coraz cieplejsze dni sprawiają, że klimatyzacja staje się najbardziej pożądanym rozwiązaniem. Nic dziwnego, że na świecie roczna sprzedaż urządzeń klimatyzacyjnych szacowana jest już na 135 mln sztuk. Przy okazji warto dodać, że energia zużyta do schłodzenia pomieszczeń wzrosła od 1990 roku ponad trzykrotnie (źródło: https://wysokienapiecie.pl/10243-klimatyzacja-potrzebuje-coraz-wiecej-energii/). O ile jeszcze kilka lat temu klimatyzacja była synonimem luksusu, dziś stała się niemal standardem – ciężko znaleźć obecnie nawet kilkuletni samochód bez klimatyzacji, jest ona powszechna w urzędach, bankach, hotelach itd. To nic złego pod warunkiem jednak, że dba się o nią należycie. To przede wszystkim oznacza, że taka klimatyzacja jest regularnie i profesjonalnie odgrzybiania. Eksperci firmy Profesjonalne Ozonowanie wyjaśniają, dlaczego to konieczne i podpowiadają, komu powierzyć zadanie odgrzybiania klimatyzacji.  

  Dlaczego trzeba odgrzybiać klimatyzację?

  Bez względu na to, czy korzystamy z klimatyzacji w samochodzie, czy w domu, biurze lub w zakładzie przemysłowym, wszędzie trzeba o nią odpowiednio dbać i wszędzie trzeba ją odgrzybiać. Dlaczego to takie ważne?

  Układ klimatyzacji, bez względu na to, gdzie się znajduje, działa na podobnej zasadzie: w zamkniętym układzie krąży czynnik chłodzący. Aby zmienić temperaturę, wspomniany czynnik jest sprężany lub rozprężany. W czasie sprężania czynnik jest schładzany, co powoduje zmianę jego stanu skupienia w parowniku. Właśnie parownik pracuje w warunkach nieustannego zawilgocenia i to powoduje problem. Wilgotne środowisko to idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju grzybów, bakterii, drobnoustrojów, alergenów itd. Zignorowanie takiego sąsiedztwa może powodować co najmniej złe samopoczucie, a w skrajnych przypadkach wywołuje alergie i poważne choroby. Odgrzybianie klimatyzacji jest więc kluczowe dla dbania o nasze zdrowie. Do tego wyczyszczona klimatyzacja działa po prostu wydajniej i lepiej.

  Czy każdy może odgrzybić klimatyzację?

  W mediach dużo jest informacji i porad, jak samodzielnie czyścić i odgrzybiać klimatyzację. Zachęcają do tego także różne sklepy i sieci handlowe, proponując specyfiki i preparaty mające w tym pomóc. Nie dajmy się jednak zwieść. Skutecznie odgrzybić klimatyzację można jedynie przy użyciu profesjonalnych metod. To oznacza, że trzeba skorzystać z usług serwisu lub firmy specjalizującej się w takich usługach.

  Wybierając profesjonalistów, warto także zwrócić uwagę na to, jaką stosują metodę odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji. Najlepiej, gdy przeprowadzane jest ozonowanie. Wtedy skutecznie usuwa się grzyby, pleśń i bakterie, a do tego można usunąć nieprzyjemne, uporczywe zapachy (np. dym papierosowy).

  Odgrzybianie klimatyzacji jest skuteczne tylko wtedy, gdy przeprowadzi ten proces profesjonalna firma. Nie warto na tym oszczędzać, jeśli nie chcemy narażać naszego zdrowia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *