Menu
 • Menu

  JP Morgan w Warszawie zatrudni więcej pracowników niż planowano

  JP Morgan w WarszawieJuż w marcu JP Morgan w Warszawie otworzy nowe biuro. Jego przedstawiciele zapowiadają, że zatrudnią więcej pracowników, niż planowali. W środę Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiającej firmom działającym w sektorze finansowym sprawdzanie kryminalnej przeszłości kandydatów do pracy. Był to jeden z warunków pod którym JP Morgan miał dokonać dużej inwestycji w polskiej stolicy.

  Jesienią ubiegłego roku ogłoszono, że JP Morgan w Warszawie właśnie otworzy swoje nowe biuro. Jak pisze “Puls Biznesu”, obecnie w firmie trwa rekrutacja na 73 stanowiska. W samym tylko styczniu 2018 roku zatrudniono 100 pracowników. Ale rekrutacja ma przyśpieszyć, bo docelowo JP Morgan w Warszawie będzie zatrudniał aż 150 nowych osób miesięcznie.

  Biuro amerykańskiego giganta organizowane jest obecnie w budynku Atrium Garden należącym do funduszu Deka Immobilien. Na razie zajmuje ono powierzchnię 15,5 tysiąca metrów kwadratowych, jednak – jak ustalił “Puls Biznesu” – nie jest to powierzchnia docelowa. W tej chwili w budynku prowadzony jest remont, który ma przystosować biura do potrzeb ich najemcy. Wszystkie prace mają zakończyć się już w połowie marca tego roku i wtedy oddział zacznie funkcjonować pełna parą.

  Jednak plany Amerykanów dotyczące powierzchni biurowej są o wiele bardziej ambitne. Jak ustalił “Puls Biznesu”, może chodzić nawet o łączną powierzchnię 50 tysięcy metrów kwadratowych. Przy założeniu, że standardowa powierzchnia biurowa wynosi około 10 metrów kwadratowych na osobę można przypuszczać, że JP Morgan w Warszawie chce zatrudnić docelowo nawet do 5 tysięcy osób.

  Czy JP Morgan w Warszawie planuje zakup powierzchni?

  Amerykanie rozważają prawdopodobnie zakup powierzchni biurowej w stolicy. Jako potencjalne lokalizacje wskazuje się kilka miejsc. Jednym z nich jest Mennica Legacy Tower. Mówi się jednak, że niedawno inwestor – Golub GetHouse wynajął już część powierzchnie kancelarii Allen & Overy. Chodzi o 17 i 18 piętro. Sam inwestor nie chce jednak komentować informacji o rozmowach z JP Morganem.

  Jak pisze “Puls Biznesu”, deweloperzy nie udzielają żadnych wyjaśnień na temat możliwej przyszłej lokalizacji JP Morgan w Warszawie. Gazeta twierdzi, że ostateczna decyzja co do lokalizacji ma zapaść w trzecim kwartale 2018 roku. Jednak poszukiwania trwają już od 2017 roku.

  Spekuluje się, że w ślady amerykańskiego giganta finansowego mogą pójść inni. Chodzi o Morgan Stanley, Bank of America Merrill Lynch, Barclays, Societe Generale lub Standard Chartered – pisze “Puls Biznesu”. Eksperci już dziś szacują, że na skutek pojawienia się nowych inwestycji liczba osób zatrudnionych w sektorze usług bankowych ulegnie podwojeniu i osiągnie 50 tysięcy. Jedną z przyczyn zainteresowania Polską jest Brexit. Firmy działające w Wielkiej Brytanii szukają nowych siedzib, by nie stracić europejskiego rynku.

  Źródło – Puls Biznesu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *