Menu
 • Menu

  Jednorazowy kombinezon ochrony – gwarancja bezpieczeństwa

  kombinezon ochronnyPracujesz w rolnictwie i obawiasz się zakażenia związanego z drobnoustrojami? Jesteś farmaceutą i sterylne warunki są dla Ciebie priorytetem? Sprawdź jaki produkt pozwoli Ci na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w pracy.

  Sterylne warunki pracy

  Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie jak najlepszych warunków pracy pod względem higieny, czystości i bezpieczeństwa. Jest to jednak pojęcie względne i zależy od specyfiki zawodu. Higiena pracy w korporacjach, a zakładach farmaceutycznych diametralnie się od siebie różni.

  Pracownicy narażeni na działanie niebezpiecznych substancji bądź pyłów powinni szczególnie zwracać uwagę na swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a pracodawcy zapewnić im niezbędny do ochrony zdrowia i życia sprzęt. Oprócz środków takich jak mydła, odpowiednie pasty do rąk czy ochronne rękawice, które stanowią absolutną podstawę BHP w pracy, w przypadku pracy w środowisku „podwyższonego ryzyka” bardzo dobrym rozwiązaniem i zabezpieczeniem przed szkodliwymi substancjami będzie kombinezon ochronny.

  Kombinezon ochronny jednorazowy – cechy

  Kombinezony ochronne używane są w szczególnych środowiskach. Zakładane mogą być na odzież osobistą, a także zamiast niej. Kombinezon ochronny przede wszystkim powinien być szczelny i wykonany z jak najlepszej jakości materiałów. To zapewnia mu wytrzymałość nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Cechy dobrego jednorazowego kombinezonu to:

  • materiał najwyższej jakości – np. laminowany materiał mikroporowaty, który zapewnia wytrzymałość, a także swobodę ruchów i bezpieczeństwo,
  • szczelność – zapewniana jest przez całkowite zaklejenie szwów taśmą,
  • odpowiednio zszyty kaptur – najlepiej z trzech części dla zapewnienia dodatkowej ochrony twarzy,
  • zamek błyskawiczny – zapewnia szybkie założenie i zdjęcie kombinezonu, który po użyciu powinien być natychmiast utylizowany,
  • antyelektrostatyczność – zatrzymuje ładunek elektryczny (cecha szczególnie istotna w miejscach, gdzie może dojść do zapłonu np. łatwopalnych materiałów); do kombinezonu nie przyczepiają się drobinki kurzu co wpływa na większą sterylność,
  • niepalność – kombinezon powinien być wykonany z materiału, który zapewnia ochronę przed ogniem,
  • jednorazowość – po użyciu kombinezonu jest on utylizowany co daje pewność, że szkodliwe substancje nie przeniosą się w inne miejsce.

  Szeroki wybór kombinezonów ochronnych można znaleźć w sklepie z artykułami BHP- aciro.pl

  Kombinezon ochronny jednorazowy – dla kogo?

  Kombinezon ochronny jednorazowy to idealne rozwiązanie dla rolników i hodowców, którzy narażeni są na różnego rodzaju zakażenia związane z drobnoustrojami i mikroorganizmami. Produkt ten sprawdzi się przy dezynfekcji, a także podczas badań. Jeżeli zajmujesz się malowaniem powierzchni i korzystasz z metody natryskowej, kombinezon uchroni Cię przed plamami na Twoim ciele i ubraniach.

  Kolejny sektor, w którym użycie tego typu ochrony może okazać się niezbędne to farmacja oraz górnictwo. W pierwszym przypadku kombinezon jest wręcz koniecznością ze względu na restrykcyjne zasady dotyczące sterylności. W górnictwie natomiast pracownicy stale narażeni są na działanie szkodliwych pyłów i gazów.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *