Menu
 • Menu

  Jakie projekty tanich domów są chętnie wybierane przez Polaków?

  Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu. Jest to świetna alternatywa dla mieszkań od dewelopera. Dlatego warto sprawdzić rozwiązania, dzięki którym nasze wymarzone gniazdko nie tylko będzie ładne, ale też tanie w budowie i eksploatacji.

  projekty tanich domów

  Czym charakteryzują się projekty tanich i ładnych domów?

  Projekty tanich i ładnych domów mają zwykle prostą, zwartą bryłę i płaski lub dwuspadowy dach. Dzięki temu z budynku nie będzie uciekać duża ilość ciepła. Dom może być wykonany na rzucie prostokąta lub kwadratu. Taka konstrukcja redukuje ilość mostków termicznych. Dach ma również duży wpływ na rachunki za ogrzewanie. Jeśli chcemy obniżyć koszty budowy, zrezygnujmy z wielopołaciowego dachu i nietypowych okien dachowych, czyli lukarn.

  Tanie i małe domy nadal mogą być atrakcyjne i eleganckie. Niezwykle ważny jest układ pomieszczeń. Wybierając projekt, koniecznie zwróćmy uwagę na kształt i lokalizację działki. Duże, panoramiczne przeszklenia powinny się znaleźć w południowej lub południowo-zachodniej części elewacji. Wtedy dopływa duża ilość słońca w ciągu dnia. Promienie słoneczne wspaniale doświetlą i docieplą wnętrze. Można je połączyć z tarasem lub ogrodem.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając projekty małych domów?

  Domy parterowe są zwykle tańsze w budowie i użytkowaniu. Na całkowitą koszt inwestycji w stopniu wpływa połać dachu. Przy dużej powierzchni użytkowej, warto wybrać płaski dach. Oczywiście, musimy jednocześnie pamiętać o doskonałej izolacji. Budynek z płaskim dachem jest w większym stopniu narażony na utratę dużej ilości ciepła. Domy z poddaszem użytkowym też nie muszą być drogie. Wystarczy, że będziemy przestrzegać kilku zasad. Sprawdzą się idealnie, jeśli mamy wąską działkę. Skoncentrujmy się na rodzaju dachu.

  Tańszy będzie dwuspadowy i płaski. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, uwzględnijmy kąt nachylenia dachu. Odpowiedni zapis znajdziemy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Tanie domy mają zwykle powierzchnię 120-150 m2. Dlatego zastanówmy się, jaki metraż powinno mieć nasze wymarzone gniazdko. Dzięki właściwemu układowi pomieszczeń, nawet na 100 m2 możemy czuć się komfortowo. Najtańsze domy nie mają garażu. Świetną alternatywą jest wiata.

  Jak rozsądnie wybierać projekty domów tanich w budowie?

  Gotowy projekt jest tańszy niż indywidualny i dostępny od ręki. Oferta jest różnorodna. Tutaj znajdziesz wiele projektów https://pracownia-projekty.dom.pl/. Dzięki temu łatwo znajdziemy idealny projekt, bez względu na to, czy chcemy wybudować dom parterowy, piętrowy czy z poddaszem użytkowym. Na niektórych elementach absolutnie nie możemy oszczędzać. Jednak są też takie, z których można zrezygnować. Świetnym przykładem jest piwnica. Dziś w wielu przypadkach nie jest potrzebna. Generuje znaczące koszty podczas budowy. Jeśli dom nie będzie podpiwniczony, nie musimy myśleć o głębokich wykopach lub stawianiu ścian piwnicy i ich izolacji. Wybierając prostą i zwartą bryłę, wcale nie musimy się ograniczać do kostki mieszkalnej. Nowoczesne domy wyróżniają się oryginalnymi i eleganckimi kształtami.

  Projekty tanich domów – na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

  Dom pozbawiony zbędnych detali architektonicznych z pewnością będzie tańszy. Jeśli mamy ograniczony budżet, zrezygnujmy z rozbudowanej i dziwnej bryle. Zwarta bryła generuje mniejsze koszty budowy. Im mniejszy dom, tym tańszy w budowie i eksploatacji. Fantazyjny projekt z podcieniami, wykuszami i detalami architektonicznymi jest zdecydowanie droższy. Stopień skomplikowania bryły ma duży wpływ na koszty inwestycji. W tym miejscy znajdziesz ładne i tanie w budowie projekty https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_ladne_i_tanie_w_budowie.html.

  Dach wielospadowy jest droższy od płaskiego lub dwuspadowy. Ponadto wydłuża czas budowy i ją komplikuje. Jeśli decydujemy się na dom z poddaszem, wybierzmy dwuspadowy dach. Zrezygnujmy z lukarn. Uwzględnijmy też wysokość ścianki kolankowej. Wpływa na komfort użytkowania poddasza. Ścianka licząca 1,2-1,5 m zwiększy powierzchnię poddasza, ale jednocześnie mieszkańcy będą się schylać podczas chodzenia. Na koniec pomyślmy o sposobie ogrzewania. Jeśli budujemy niewielki dom, najlepszym rozwiązaniem będzie piec gazowy lub kocioł na paliwa stałe. W przypadku większego domu lepiej sprawdzi się piec na paliwo stałe.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *