Menu
 • Menu

  Jak zdobyć środki na zakup inwestycji?

  FinansowanieIstnieje wiele alternatywnych opcji, które umożliwiają zdobycie środków na zakup mieszkań i domów.

  Każda z nich ma swoje wady i zalety, które należy dokładnie i wnikliwie rozważyć przed jej wyborem. Poniżej pokrótce prezentujemy każdą z metod finansowania – zarówno za pomocą środków własnych, jak i zewnętrznych form.

  Kupić inwestycję za swoje, czy zewnętrzne środki?

  To pytanie naturalnie jest najistotniejszym, jakie powinniśmy sobie zadać. Zdecydowana większość osób nie dysponuje tak dużym kapitałem, by zakupić inwestycję za własne środki. Częściej decydujemy się na finansowanie za pomocą zewnętrznych środków.

  Wybierając tę opcję, należy dokładnie zastanowić się, czy obrany plan spłat jest realny, a także, czy będziesz w stanie spłacić daną kwotę. Jednym z poważniejszych błędów jest przecenianie swoich możliwości spłaty pożyczek lub kredytów, co skutkuje późniejszą niewypłacalnością.

  Decydujesz się na środki własne? Zastanów się, jak możesz je zdobyć

  Istnieje niemal nieskończona ilość sposób na zarabianie pieniędzy. Niemniej, najczęstszymi metodami pozyskiwania kapitału na inwestycję jest sprzedaż wartościowych przedmiotów, kolekcji, gruntów, czy pojazdów, regularne oszczędzanie pieniędzy i lokaty bankowe. Poza tym wielu inwestorów decyduje się na inwestowanie na giełdzie, wynajem mieszkania, czy Obligacje Skarbu Państwa.

  Finansowanie zewnętrzne wciąż najpopularniejsze

  Sposobów na sfinansowanie zakupu inwestycji środkami zewnętrznymi jest wiele. Warto zapoznać się z każdym z nich i wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. Poniżej prezentujemy niektóre z tych opcji.

  Kredyt hipoteczny

  Jest to jedna z najpopularniejszych form zdobycia kapitału na zakup domów i mieszkań. Przed podjęciem decyzji powinieneś metodycznie i spokojnie zapoznać się z warunkami w różnych bankach, a następnie złożyć wniosek w kilku z nich, zwiększając tym samym szansę jego zdobycia. Zastanów się nad walutą kredytu – najłatwiej otrzymać kredyt w złotówkach, niemniej czasem obce waluty są atrakcyjniejszą opcją. Zastanów się nad skorzystaniem z pomocy doradcy finansowego.

  Leasing nieruchomości

  Forma wypożyczania nieruchomości przez jej właściciela. Leasingobiorca regularnie opłaca raty leasingowe leasingodawcy do końca zawartej umowy. Po jej zakończeniu możliwy jest wykup nieruchomości w cenie ustalonej podczas zawierania umowy. Leasing nieruchomości zyskuje obecnie na popularności, zwłaszcza, że mogą z niego skorzystać zarówno podmioty prawne, jak i osoby fizyczne poprzez leasing konsumencki.

  Pożyczka hipoteczna

  Pożyczka hipoteczna jest nieco inną formą kredytu, w której zabezpieczeniem dla banku jest Twoja nieruchomość. Odznacza się bardzo długimi okresami spłat (nawet 30 lat), a także wysokimi wartościami (nawet powyżej 80%). Pożyczki hipoteczne są również nisko oprocentowane.

  Gdzie warto inwestować?

  Wciąż najpopularniejsze są inwestycje w centrach oraz na przedmieściach dużych miast, w zielonych i dobrze skomunikowanych okolicach, np. Rezydencje Pałacowa na Wilanowie, gdzie z racji dużego zainteresowania, inwestor rozpoczął II etap budowy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *