Menu
 • Menu

  Jak zarobić na pisaniu bloga? Kilka praktycznych rad

  jak zarobić na pisaniu blogaCzęsto można zobaczyć w mediach sławnych blogerów. Niektórzy na swej działalności zarabiają ogromne pieniądze i zdobywają sławę. Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak zarobić na pisaniu bloga? Trzeba jednak pamiętać, że w tej działalności liczy się przede wszystkim pasja i wiedza na dany temat. Naprawdę duże pieniądze natomiast, jak w życiu, zarabiają nieliczni.

  Na początek najlepiej zadać sobie pytanie, co mnie interesuje i w czym jestem najlepszy? Jednych interesują samochody, innych kosmetyki, a jeszcze innych moda. Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowana większość blogerów nie otrzymuje żadnych pieniędzy ze swej działalności, lub otrzymuje tylko symboliczne sumy. Duże pieniądze zarabia zazwyczaj tylko kilka procent.

  Zajmowanie się popularnymi tematami gwarantuje dużo potencjalnych czytelników. Jednak możemy mieć pewność, że zajmuje się tym również wielu blogerów, więc szanse przebicia się są raczej małe. Dobrze więc trafić na odpowiednią niszę tematyczną. Dlatego lepiej zajmować się tym, co lubimy i nie nastawiać się na szybki i łatwy zysk.

  Nie powinno się czekać na reklamodawcę, ale aktywnie go poszukiwać. Najlepiej wśród znanych marek. Małe i średnie przedsiębiorstwa zazwyczaj nie mają opracowanej strategii budowania wizerunku w mediach społecznościowych. Robią to natomiast duże koncerny, które mają rozbudowane działy marketingu.

  Jak zarobić na pisaniu bloga? Budowanie własnej marki

  Najważniejsze jest budowanie swojej marki. Najlepiej firmowanej własnym wizerunkiem i nazwiskiem. Trzeba unikać umieszczania na blogu reklam firm, które mogą zepsuć wizerunek. Chociaż czasem ich propozycje cenowe są lepsze, ale produkty przez nie oferowane mogą popsuć nam opinię. Trzeba się liczyć z tym, że na reklamie dobrych marek zarobi się mniej, ale przyciągnie się odwiedzających, co spowoduje zwiększenie atrakcyjności bloga dla reklamodawców.

  Najmożniejsza jest oglądalność. Im większa tym większe szanse, że ktoś zareklamuje się na blogu. Optymalna to 30 tys. wejść miesięcznie. Ważne jest więc, by zainwestować pewną sumę reklamowanie bloga. Można to zrobić na przykład w Google Adsense.

  Bloga można również używać jako darmowej reklamy dla sprzedawania własnych produktów i usług. Jeśli ktoś jest fryzjerem może tworzyć bloga o trendach w tej dziedzinie i reklamować przy okazji swój zakład. To samo dotyczy choćby sprzedaży wysyłkowej dowolnego asortymentu.

  Reklamodawca nie zamieści swojego artykułu sponsorowanego na blogu, którego treść nie jest na wysokim poziomie. Podobnie reklamy i banery będą zazwyczaj związane z treścią bloga. Dobrze więc jest profesjonalnie zająć się jednym wybranym tematem. Popularną metodą zarabiania są sieci afiliacyjne. W tym przypadku w tekstach pisanych umieszcza się linki do usługodawcy działającego w branży, o której piszemy.

  Te wskazówki, jak zarobić na pisaniu bloga, nie wyczerpują całkowicie zagadnienia. Mogą jednak wskazać drogę, jaką powinno się podążać. Najpierw trzeba znaleźć interesujący temat, w którym czujemy się dobrze, potem umieścić profesjonalną treści na blogu, a wreszcie aktywne poszukiwać reklamodawców.

   

  Jedna odpowiedź do “Jak zarobić na pisaniu bloga? Kilka praktycznych rad”

  1. Pisanie bloga napisał(a):

   Nawet stosując się do tych zasad można nic nie zarobi – szczególnie, gdy jako zarobek uznajemy jedynie pieniądze po odliczeniu własnych kosztów – w tym i poświęconego czasu – nawet licząc stawkę minimalną.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *