Menu
 • Menu

  Jak zaoszczędzić na opale?

  Jak zaoszczędzić na opaleJednym z wyzwań, stojących przed właścicielami domów, jest ich właściwe ogrzanie zimą. Zadanie to staje się o wiele trudniejsze, jeśli jednocześnie chcesz utrzymać odpowiednią temperaturę i zaoszczędzić na opale.

  O czym warto pamiętać, aby ogrzewanie domu nie pochłonęło sporej części Twojego domowego budżetu? Sprawdź najlepsze wskazówki i wciel je w życie przy najbliższej okazji!

  Nie czekaj na chłodniejsze wieczory

  Zakup opału na zimę to zadanie często spędzające sen z powiek gospodarzom. Zazwyczaj bowiem wiążą się z tym ogromne koszty, które dla wielu są nie do przyjęcia. Zamiast jednak narzekać, pomyśl o ogrzewaniu domu już latem. Podczas upalnych dni mało kto rozgląda się za opałem na zimę.

  Warto jednak poświęcić jeden dzień na to, by zakupić i rozładować potrzebną nam ilość węgla, drewna czy innego opału. Dlaczego? Zakup opału latem to ogromna oszczędność. Ceny poza sezonem są o wiele niższe i na tonie węgla możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Nie zwlekaj więc z zakupem opału i zaopatrz swoją kotłownię z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym!

  Kupuj wyłącznie sprawdzony opał

  To kolejna, bardzo ważna sprawa, jeśli chcesz zaoszczędzić na opale. Bardzo często ulegamy zakupowi tańszego, lecz zupełnie niesprawdzonego węgla czy drewna. To poważny błąd! Najlepsze efekty, w postaci wydajnego i solidnego ogrzewania będzie dawał wyłącznie najwyższej jakości opał. Zaopatruj się więc u sprawdzonych sprzedawców. Przejrzyj ofertę składu opału na https://www.elgrom.pl/oferta/sklad-opalu-elblag i postaw na solidny, wydajny i wysokokaloryczny węgiel czy inne, równie dobre jakościowo rozwiązania.

  Pamiętaj, aby unikać:

  • przypadkowych zakupów
  • niesprawdzonych dostawców
  • podejrzanie niskich cen, które skutkują mało wydajnym opałem

  Miksuj i dostosuj temperaturę do warunków na zewnątrz

  Czy wiesz, że znalezienie optymalnej temperatury we wnętrzu przyniesie spore oszczędności? Nie jest to wcale trudne. Jeśli chcesz zużyć mniej opału, unikaj tropikalnych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach. Pamiętaj, aby dostosować temperaturę w domu do tej, która panuje na zewnątrz. Przy lekkich i słonecznych zimach zużycie węgla na pewno będzie o wiele mniejsze, jeśli tylko skupisz się na odpowiedniej temperaturze na piecu. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, zdecyduj się na zakup mieszanego opału. Z powodzeniem podczas cieplejszych dni możesz palić mniej kalorycznym opałem, którym jest np. brykiet. Wysokokaloryczny węgiel kamienny wybieraj w mroźne, zimowe dni!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *