Menu
 • Menu

  Jak wyposażyć biuro?

  Jak wyposażyć biuroWyposażenie biura w krzesła obrotowe, biurka i szafy na dokumenty jest pierwszym krokiem do sprawnie działającej firmy.

  Urządzenie biura powinno być dokładnie przemyślane i nie można zapomnieć także o oświetleniu, tabliczkach informacyjnych, biurowych koszach na śmieci i wielu innych akcesoriach niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

  Istotne jest to, aby meble biurowe pasowały do aranżacji pomieszczenia, były ergonomiczne i zapewniały firmie pozytywny wizerunek. O czym jeszcze należy pamiętać, wyposażając biuro po raz pierwszy?

  Meble biurowe, które musisz mieć

  Urządzenie biura po raz pierwszy może okazać się trudnym zadaniem, jeżeli nie będziesz postępować według koncepcji. Ważne jest to, aby znaleźć meble biurowe, które posłużą na lata – wcale nie musisz wydać dużo pieniędzy na funkcjonalne oraz trwałe modele. Po pierwsze, konieczne jest wyposażenie wszystkich stanowisk pracy w wygodne krzesła do biura. Po drugie, dla każdego pracownika niezbędne będą także przestronne biurka i ledowe lampki.

  Po trzecie, w każdym pomieszczeniu biurowym potrzebne będą także półki i szafki na dokumenty, segregatory i teczki. Po czwarte, mile widziane są także tablice korkowe BI-OFFICE i tablice suchościeralno-magnetyczne, na których pracownicy mogą notować najważniejsze zadania, wypisywać terminy realizacji projektów lub tworzyć mapy myśli. Wygodnym rozwiązaniem służącym celom informacyjnym jest gablotka tekstylna 2×3. Jeżeli firma będzie organizować spotkania biznesowe, to na pewno konieczny będzie zakup krzeseł do sal konferencyjnych i akcesoriów ułatwiających prezentację, np. tablice flipchart lub ekrany projekcyjne BI-OFFICE.

  Jak wyposażyć biuro

  Przydać się także mogą krzesła do poczekalni i meble do recepcji biura, np. szafy ubraniowe, wieszaki i sofy. Przeznaczenie środków finansowych na trwałe meble do biur to najlepsza decyzja zakupowa. Jednorazowy trafiony zakup pozwala cieszy się komfortowym i funkcjonalnym wnętrzem przez wiele lat.

  Szafy na dokumenty i akta

  W każdej większej firmie archiwizacja dokumentów odbywa się niemal codziennie. Oczywiście bez takich akcesoriów, jak: teczki, segregatory, koszulki i aktówki, o wiele trudniej jest porządkować dokumentację. Niezbędne są również szafy na dokumenty i akta, w których przechowuje się różnego rodzaju papiery. W końcu sposób oraz miejsce archiwizacji umów, faktur, rachunków i akt wpływa przede wszystkim na sprawny proces zarządzania firmą. Warto zakupić funkcjonalne i zamykane szafki aktowe marki MALOW, które zapewniają bezpieczeństwo dokumentów, a dzięki posiadaniu systemu półek, przechowywanie dokumentacji jest bardzo proste i przyjemne. Jeżeli w firmie gromadzi się naprawdę dużo akt, warto rozważyć wyposażenie biura w system szaf – funkcjonalnego zestawu mebli biurowych, które dostosowane do przechowywania wielu segregatorów, teczek i pudeł różnej wielkości.

  Jak wyposażyć biuro

  W tych systemowych szafach na dokumenty znajdują się nie tylko typowe regały, ale także szuflady przeznaczone do przechowywania teczek zawieszanych – korzystając z nich w łatwy i bardzo szybki sposób można odnaleźć potrzebne umowy i rachunki.

  W wielu meblach biurowych służących archiwizacji można regulować wysokość półki oraz ustawiać szerokość przegród za pomocą specjalnej przekładki. Wygodnym rozwiązaniem są także stelaże na podwieszane akta.

  Godne polecenia póki na dokumenty i moduły archiwizacyjne oferują marki DURABLE i DONAU. Bardzo ważne jest to, aby szafy na dokumenty były zamykane na klucz oraz wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Ogromną popularnością na rynku cieszą się metalowe szafki biurowe METALKAS, wyposażone w 4 półki z możliwością regulacji pionowej oraz estetyczne i bardzo solidne klamki.

  Szafy zamykane METALKAS można zamówić online ze sklepu internetowego dlabiura24.pl, który w ofercie ma także szafy kartotekowe od tego samego producenta. Specjalne szafy metalowe na akt są idealnym zabezpieczeniem dokumentów przed dostępem nieupoważnionych osób. Dobrze wybrane szafy biurowe pozwalają na komfortowy wgląd do całej dokumentacji w ciągu kilku minut – bez zbędnego przeszukiwania segregatorów i koszulek. Najlepiej podejść profesjonalnie do wyboru umeblowania biura, w którym archiwizuje się firmowe akta i wybrać zamykane szafki, które posłużą przez wiele lat.

  Szafki na klucze, czyli bezpieczne przechowywanie dokumentów

  Jak wyposażyć biuro

  W trosce o bezpieczeństwo archiwizowanej dokumentacji oprócz zwyczajnie zamykanych szafek na dokumenty, warto zakupić także szafki na klucze. W jednej podręcznej szafce ma się dostęp do wszystkich mebli przechowujących ważne dokumenty firmy. Najlepiej wybrać szafki na klucze DURABLE zamykana na zamek szyfrowy. 

  Kod szyfrowy można ustawić indywidualnie − bez obaw, że inni pracownicy będą mieli dostęp do skrzynki na klucze znajdującej się we wnętrzu szafki. Na każdej wewnętrznej stronie drzwiczek można opisać zawartość skrzynki z kluczami w specjalnym miejscu. Szafki na klucze to wygodne rozwiązanie dla każdego biura. Nie tylko pozwalają zachować porządek w kluczach, które bardzo często poniewierają się po firmie, ale także kształtują nawyk odkładania ich w jedno miejsce i zachowanie porządku, np. w recepcji biura.

  Wybierz wygodne krzesła

  Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że wygodne krzesło do biura to podstawa wyposażenia. Komfortowe siedzisko zapewni przyjemną pracę przez cały dzień i zapobiegnie pojawieniu się nieprzyjemnych objawów kręgosłupa, które często pojawiają się u osób wykonujących pracę siedzącą. Ważne jest zatem to, aby każdy fotel biurowy miał wyprofilowane, stabilne i regulowane oparcie, które zapewni zdrowe podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Podczas wyboru fotela warto zwrócić uwagę na obecność zagłówka.

  Oparcie wygodnego krzesła obrotowego powinno być dostosowane do wzrostu osoby, która na nim siedzi oraz dać się regulować nie tylko w pionie i poziomie, ale także do przodu i do tyłu. Szacowana regulacja wysokości fotela obrotowego mieści się w przedziale 4-50 cm, licząc od połogi. Nie bez znaczenia jest obecność podłokietników, których zadaniem jest ustabilizowanie i odciążenie dłoni. Są bardzo potrzebne dla osób, które piszą naprawdę dużo na klawiaturze.

  Jak wyposażyć biuro

  Najlepszym rozwiązaniem jest zakup krzeseł biurowych z możliwością regulacji wysokości podłokietników (najlepiej w zakresie od 20 do 25 cm nad siedziskiem). Ważny jest także sam materiał, z którego uszyto siedzisko − na rynku dostępne są modele ze skóry naturalnej i ekologicznej oraz z plastiku i różnych tkanin.

  Najbardziej wentylowane są krzesła obrotowe wykonane z tkanin, np. krzesła NOWY STYL dostępne w sklepie dlabiura24.pl. Niewielkie otwory wentylacyjne zwiększają komfort pracy – szczególnie w okresie letnim. Siedziska ze skóry utrudniają odprowadzanie ciepła, jednak są łatwiejsze w utrzymaniu czystości od foteli uszytych z tkanin. Warto także zakupić podnóżki, które zapobiegają uciskowi na tylną powierzchnię ud i tym samym eliminują wystąpienie bolących skurczów mięśni. Standardowe podnóżki oferuje marka FELLOWES.

  Rozmiar biurka ma znaczenie

  Osoby korzystające z komputera na co dzień potrzebują dobrze zorganizowanego stanowiska pracy. Ergonomiczne biurka to kolejne meble biurowe, które powinny znaleźć się w wyposażeniu firmy. Muszą umożliwiać swobodną pracę oraz być na tyle szerokie i głębokie, aby ustawić na nich wszystkie akcesoria niezbędne na co dzień. Wielkość biurka ma ogromne znaczenie. Jednak nie jest prawdą, że im większy blat, tym lepiej. Najwygodniej pracuje się wtedy, kiedy nie trzeba wstawać z fotela, aby sięgnąć po ulubiony notes lub dzwoniący telefon.

  Wszystkie przybory i akcesoria biurowe powinny być w zasięgu ręki. Ważne jest to, aby ustawić na biurku monitor w odpowiedniej odległości od naszych oczu. Wymagana zdrowa odległość wynosi od 40 do 75 cm, co więcej odległość między monitorem a przednią krawędzią biurka nie powinna być mniejsza niż 60 cm. Równie ważna jest wysokość blatu biurka. Standardowo blaty biurek umieszcza się na wysokości od 72 do 75 cm. Jednak jeżeli pracownik jest bardzo wysoki, to może czuć się niewygodnie. Warto wybrać dla takiej osoby biurko o wysokości od 80 do 85 cm lub po prostu zamówić meble biurowe z możliwością regulacji wysokości blatu. Uwaga! Bez względu na wzrost pracownika, odległość między dolną krawędzią stołu a siedziskiem krzesła powinna wynosić około 25 cm. Zatem nogi muszą miesić się swobodnie pod biurkiem.

  Istotne jest to, aby biurka komputerowe miały wyprofilowaną przednią krawędź, ponieważ podczas pisania na klawiaturze można wtedy oprzeć na blacie nadgarstki i łokcie. Najlepiej dla zdrowia jest wtedy, gdy klawiatura leży na biurku, a nie na wysuwanej półce, bo wówczas obciąża się mniej kręgosłup. Meble biurowe to wizytówka każdej firmy – kreują wystrój pomieszczeń i wpływają na pierwsze wrażenie u klienta, który przekracza próg recepcji. Wybierając odpowiednie meble, można sprawić, że pomieszczenia prezentują się przytulnie, nowocześnie i nietuzinkowo. Warto zdecydować się także na zakup trwałego wyposażenia biura, które szybko się nie zniszczy i posłuży przez wiele lat w firmie.

  Jedna odpowiedź do “Jak wyposażyć biuro?”

  1. olekmichalski napisał(a):

   Ostatnio trafiłem na ciekawy materiał pokazujący co powinno być w biurze mail4business.pl/niezbedne-wyposazenie-biura

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *