Menu

Menu

Jak wybrać odpowiednią prasę termotransferową?

prasa termotransferowaZ racji, iż na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pras termotransferowych, wybór tej odpowiedniej wcale nie będzie taki oczywisty. Przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę, na jakiej powierzchni będą wykonywane nadruki.

Technologia sublimacji jest dziś powszechnie stosowana, dlatego lepiej wybrać sprzęt, który w pełni spełni oczekiwania.

Czym sugerować się przy wyborze prasy?

W tej kwestii na pewno priorytetem nie powinna być cena. Tutaj przede wszystkim powinny liczyć się parametry techniczne, jak i to:

  • do jakich celów prasa będzie wykorzystywana,
  • jaka wielkość blatu roboczego spełni oczekiwania,
  • czy prasa ma służyć do intensywnej eksploatacji. Jeśli drukowanie będzie odbywało się sporadycznie, można zwrócić uwagę na tańsze modele, uważając jednak, by niższa cena nie wpływała bezpośrednio na jakość druku.

Producentów pras termotransferowych jest wielu, dlatego poszczególne modele będą różniły się nie tylko samym wyglądem zewnętrznym czy wagą, lecz także zastosowanymi technologicznymi rozwiązaniami. Przy wyborze wiedza może być niezbędna dlatego wcześniej warto sprawdzić zalety poszczególnych modeli.

Prasa elektryczna czy automatyczna?

Cóż, wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb oraz od tego, na jakich powierzchniach będzie wykonywany nadruk. Prasa elektryczna idealnie sprawdzi się przy dużych nakładach do wykonywania nadruku na płaskich powierzchniach. Szukając idealnego urządzenia do drukowania na koszulkach, torbach czy nawet puzzlach to model automatyczny na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Dużą zaletą prasy elektrycznej jest możliwość regulowania temperatury, dzięki czemu możliwy jest transfer z sublimacji, jak i wykorzystywanie foli flex i flock.

Zalety elektrycznej prasy

Jedną z największych zalet tej w pełni automatycznej prasy jest bardzo prosta obsługa, do której niepotrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza. Wszelkie ustawienia urządzenia dokonywane są za pomocą kontrolera, który również wyłączy grzałkę, jeśli prasa osiągnie ustawioną temperaturę. Dzięki zastosowaniu teflonu na płycie uda się uniknąć przywierania materiału do niej a tym samym powstawaniu zanieczyszczeń. Konstrukcja prasy elektrycznej jest stabilna i trwała, dzięki czemu na pewno posłuży przez długie lata.

Szybkość druku i komfort pracy

Decydując się na zakup elektrycznej prasy termotransferowej na https://www.supportart.pl/termotransfer/11801-elektryczna-prasa-termotransferowa-sublimacyjna-termoprasa-pt10140x60cm.html można liczyć nie tylko na szybkie wykonywanie trwałych nadruków, lecz również na możliwość wykonywania pojedynczych projektów, co nie da się ukryć będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku drukowania mniejszych nakładów.

Ile kosztuje prasa?

Wszystko zależy od modelu, jaki zostanie wybrany oraz od producenta. Ceny w tej kwestii są rozbieżne. Chcąc uzyskać jak najlepszą jakość wydruków, nie warto szukać oszczędności a tym bardziej kusić się na zakup używanej maszyny, która może być już mocno wyeksploatowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.