Menu
 • Menu

  Masz firmę transportową? Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić na paliwie!

  jak zaoszczędzić na paliwieWydatki na paliwo w firmie transportowej to rzecz zupełnie naturalna, ale nieraz potrafią być sporym źródłem frustracji u zarządcy floty.

  Dzięki nowoczesnym technologiom możesz łatwo zoptymalizować koszty paliwa w swoich firmowych pojazdach. Jest to znacznie łatwiejsze niż myślisz – wystarczy mieć kalkulator GPS, który opisujemy w tym artykule.

  Kalkulator GPS – czy warto?

  Systemy do monitorowania pojazdów pozwalają na bardzo precyzyjne określenie tego, co akurat dzieje się z danym samochodem. Jest to rozwiązanie, które świetnie chroni służbowe auta firmy nie tylko przed kradzieżą, ale również w przypadku, gdy mamy wątpliwości co do rzetelności niektórych pracowników.

  Jak kalkulator GPS sprawdza kierowców? Mówiąc krótko jest to instalacja, którą montuje się w różnych czujnikach pojazdu. Dzięki temu Ty zyskasz pełną informację na temat tego, jak dany egzemplarz był użytkowany przez kierowców. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że masz wgląd w praktycznie każdy kilometr!

  Optymalizacja czasu i kosztów

  Warto przy tym wiedzieć, że stosowanie kalkulatora GPS to nie tylko sposób na niższe wydatki z tytułu tankowania, ale także znaczna oszczędność czasu. Systemy, które są powiązane z tego rodzaju rozwiązaniami, z reguły umożliwiają także dosyć dokładne zaplanowanie tras. A to przydatne w naszych realiach – jazda po polskich drogach bardzo często przypomina błądzenie we mgle.

  I choć sytuacja i tak się poprawia, to nadal do rzadkości nie należą zamknięte odcinki czy mylące oznakowanie dróg. W rezultacie firmowi kierowcy tracą bardzo dużo czasu na znalezienie odpowiedniej trasy, a przy okazji tracą przy tym sporo paliwa. Teraz Ty możesz je optymalnie wytyczać z pomocą opisywanych urządzeń!

  Dlaczego mówimy o tym w kontekście kalkulatora GPS? Pamiętaj, że taki system do monitoringu pozycji pojazdów umożliwi Ci szybkie sprawdzenie, czy pracownicy firmy rzeczywiście stosują się do wytycznych tras. Oprogramowanie samo powiadomi Cię, gdy firmowe auto wyjedzie poza strefę określoną przez Ciebie jako optymalna do poruszania się trasa.

  Ile można zaoszczędzić?

  Kwoty, które możesz zaoszczędzić z firmowego budżetu dzięki optymalizacji tras, potrafią być naprawdę imponujące. Im więcej aut jeździ w firmowej flocie, tym wyższe oszczędności potrafi przynieść stosowanie tego rodzaju narzędzi. Warto już dziś rozważyć zakup oprogramowania tego rodzaju!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *