Menu
 • Menu

  Jak działa prasa rewolwerowa?

  Jak działa prasa rewolwerowaWykrawarki rewolwerowe służą do profesjonalnej obróbki metali. Są to urządzenia, które wykorzystywane są w przemyśle na szeroką skalę. Sprawdzają się one zarówno w przypadku produkcji jednostkowej, jak i masowej.

  Gwarantują wysoki poziom wydajności, co przekłada się na ekonomiczne użytkowanie. Oczywiście tego rodzaju prasy występują w wielu różnych wariantach. Ich konstrukcja jest podobna, jednak różnią się one poziomem funkcjonalności. Dzięki temu można bez problemu dopasować urządzenie do potrzeb.

  Jak zbudowana jest wykrawarka rewolwerowa?

  Wszystkie prasy rewolwerowe działają podobnie. Posiadają one głowicę obrotową, na której zamocowane są narzędzia. Wizualnie przypominają one magazynek w rewolwerze – to właśnie stąd wzięła się ich nazwa. Warto wiedzieć, że rewolwer można swobodnie dostosować do indywidualnych wymagań. Daje on wiele możliwości konfiguracyjnych. Ilość stacji z narzędziami uzależniona jest od ilości linii. Najczęściej można spotkać się z urządzeniami posiadającymi jedną lub dwie linie.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć prasę w multi-narzędzia. Dzięki nim staje się one jeszcze bardziej spersonalizowana. Zyskuje ona również na funkcjonalności.

  Prasa rewolwerowa wyposażona jest również w bijak, który poprzez uderzenie przebija blachę. Stemple występują w różnorodnych rozmiarach oraz kształtach.

  Prasy rewolwerowe – http://www.abh.com.pl/uzywany/24/amada_typ_europe_24531__2000r.html

  Dlaczego warto stosować wykrawarkę rewolwerową?

  Prasa rewolwerowa sprawdza się o wiele lepiej niż np. cięcie laserem. Wynika to z faktu, że ta metoda wykrawania jest o wiele tańsza i bardziej uniwersalna. Warto podkreślić, że za pomocą wykrawarki rewolwerowej można wykonać różnorodne przetłoczenia. Plusem jest także to, że na krawędziach blachy nie dochodzi do reakcji cieplnej. Nie trzeba wiec obawiać się o pogorszenie ich parametrów, czy też wystąpienie odkształceń plastycznych.
  Nowoczesne prasy rewolwerowe zapewniają wysoką precyzję obróbki przy relatywnie niskich kosztach. Wycinanie elementów z blachy jest o wiele szybsze i łatwiejsze, niż w przypadku innych metod.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *