Menu
Menu

Jak dogrzać halę produkcyjną?

Ogrzewanie obiektów o dużej powierzchni, takich jak hala produkcyjna, wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań – tylko wtedy będzie wydajne i skuteczne.

Poniżej prezentujemy sposoby, które pomogą skutecznie dogrzać wysokie pomieszczenia o dużym metrażu.

Jak dogrzać halę produkcyjną

Ogrzewanie promiennikiem ciepła – zalety i wady

Promienniki ciepła to nic innego, jak urządzenia służące do ogrzewania krótkofalowym promieniowaniem podczerwonym, emitowanym przez zintegrowany, kwarcowo-halogenowy żarnik. Wytworzona przez ten element fala świetlna przechodzi przez powietrze i odbija się od wszystkich krzywizn w pomieszczeniu, aktywując tym samym efekt cieplny.

Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć przede wszystkim wyjątkowo szybkie nagrzewanie – ciepło jest produkowane od razu po włączeniu urządzenia. Co ważne, można je ukierunkować zgodnie z indywidualnymi preferencjami, tak aby ciepło rozchodziło się po wybranej części pomieszczenia, co zapobiegnie niepotrzebnym stratom energii.

Dzięki natychmiastowemu efektowi cieplnemu, możliwe jest też wyłączanie ogrzewania na czas, gdy pracowników nie ma w hali produkcyjnej – późniejsze przywrócenie odpowiedniej temperatury zajmie tylko chwilę i nie będzie generować wysokich kosztów eksploatacyjnych.

Nagrzewnica gazowa – kiedy się sprawdzi?

Korzystanie z nagrzewnicy zasilanej gazem również jest dobrym sposobem na ogrzanie tak dużego pomieszczenia, jak hala produkcyjna. Urządzenie można postawić w zasadzie w każdym miejscu – jest bowiem zasilane gazem i zupełnie niezależne od dostępu do prądu. Jeśli jednak zdecydujemy się na jego wybór, zadbajmy od razu o to, by połączyć nagrzewnicę gazową z systemem odprowadzania spalin – w ten sposób wyprowadzimy wszystkie trujące związki na zewnątrz, a stosowanie urządzenia w zamkniętym wnętrzu będzie całkowicie bezpieczne i komfortowe.

Kiedy warto sięgnąć po kurtynę powietrzną?

Poza promiennikami ciepła i nagrzewnicami, do ogrzewania hal produkcyjnych można też wykorzystać kurtyny powietrzne. Urządzenia te są przeznaczone do montowania poziomo nad drzwiami lub pionowo tuż przy nich – sprawia to, że świetnie ograniczają uciekanie ciepła na zewnątrz.

Dzięki ich zastosowaniu zapobiegniemy nie tylko wpadaniu zimnego powietrza do środka hali produkcyjnej, lecz również powstawaniu przeciągów. Właśnie z tego drugiego powodu zaleca się ich montaż w pomieszczeniach, w których drzwi są szczególnie często otwierane i zamykane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.