Menu
 • Menu

  Komfort i bezpieczeństwo, czyli jak dbać o hotelowych gości

  jak dbać o hotelowych gościRenomę placówki hotelowej wyznacza standard oferowanych usług. O gości trzeba odpowiednio zadbać i zapewnić im idealne warunki do wypoczynku. Czego należy dopilnować, by poczuli, że ich wymagania zostały spełnione w 100%?

  Przyjemne ciepło

  W każdym pokoju i w łazience należy zapewnić gościom komfort cieplny. Pomieszczeń nie należy przegrzewać, a temperaturę dostosować do aktualnej pory roku – w zimie odpowiedniejsza będzie wyższa, natomiast w lecie niższa. W uzyskaniu tej optymalnej pomoże klimatyzacja, której pracą każda z zatrzymujących się osób powinna móc samodzielnie sterować, dobierając poziom ciepła do indywidualnych preferencji. Do łazienki z kolei odpowiedniejsze będzie ogrzewanie podłogowe. Poza tym sprawdzą się tradycyjne kaloryfery, na których można rozwiesić mokre ręczniki.

  Sterylna czystość

  Utrzymanie hotelu w czystości to absolutna podstawa. Pokoje, łazienki i korytarze należy sprzątać tak często, jak zachodzi potrzeba lub nakazują wymogi. Gruntownych porządków wymaga też każda kwatera, z której wymeldował się gość. Zakres obowiązków ekipy sprzątającej powinien obejmować m.in. wyczyszczenie wszystkich powierzchni użytkowych, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń sanitarnych i podłogi w łazience, jak również aneksu kuchennego, jeśli takowy się pojawia, wymianę ręczników, szlafroków i pościeli na świeże, zmianę worków na śmieci, odkurzenie i zmycie podłogi, starcie kurzu.

  Wygodne łóżko

  Wygodne łóżko zaoferuje przyjemny sen, pozwoli wypocząć. Dlatego w każdym pokoju powinno się umieścić duże łóżko z odpowiednio twardym materacem, zapewniającym dobre podparcie dla pleców w pozycji leżącej. Oprócz tego trzeba postarać się o elegancką, najlepiej białą, przyjemną w dotyku pościel dla hoteli, wykonaną z wysokogatunkowej i odpornej na działanie silnych środków piorących bawełny.

  Eleganckie tekstylia

  Wpływ na oferowany standard mają także tekstylia, bo to m.in. one podwyższają prestiż lokalu. Najlepszy wybór stanowią te doskonałej jakości, w jednolitej, stonowanej kolorystyce. Z racji swej uniwersalności sprawdzą się białe, kojarzone z nieskazitelną czystością, pasujące do każdej stylistyki wnętrza. Na wyposażeniu muszą się znaleźć przede wszystkim miękkie ręczniki, ciepłe szlafroki, wytrzymała pościel hotelowa. Producent informuje na metkach, jak należy je czyścić i konserwować, by na długo zachowały piękny wygląd, zatem jeśli będzie się przestrzegać zaleceń, posłużą przez długi czas.

  Funkcjonalna łazienka

  Wygodna łazienka to kolejny must have. W małej sprawdzi się prysznic, a w większej wanna. Nie może w niej zabraknąć też WC, bidetu, umywalek, szerokiego blatu, szafek, szuflad, suszarki do włosów, dużego lustra, podstawowych akcesoriów i miniaturek kosmetyków.

  Widne wnętrze

  Jasne, dobrze doświetlone wnętrza wyglądają korzystniej, są przytulniejsza, a przebywające w nich osoby czują się lepiej. Dlatego najlepiej urządzić je w jasnych kolorach, zapewnić dopływ naturalnego światła i postarać się o kilka sztucznych punktów świetlnych. Optymalnym rozwiązaniem jest uzupełnienie oświetlenia sufitowego o lampy boczne i stojące.

  Obsługa na najwyższym poziomie

  Aby goście czuli się w pełni komfortowo, muszą mieć zapewnioną obsługę na najwyższym poziomie. Recepcja hotelowa czynna 24 h/dobę, restauracja na miejscu, rzetelna ekipa sprzątająca, pracownicy znający języki obce, możliwość zamówienia taksówki czy biletów lotniczych, śniadania podawane do pokoju – te i wiele innych aspektów przekłada się na wysoki standard, którego oczekuje większość zatrzymujących się w hotelach osób.

  Bezpieczeństwo

  Wszystkim osobom przebywającym na terenie placówki należy zapewnić bezpieczeństwo. W tym celu zaleca się instalację kamer na terenie obiektu, monitoring parkingu i wynajęcie firmy ochroniarskiej do pilnowania porządku. Wskazane jest także zabezpieczenie hotelu alarmem oraz zainstalowanie w każdym pokoju sejfu, w którym można schować wartościowe przedmioty. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, trzeba przynajmniej uruchomić depozyt na recepcji.

   

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *