Menu
 • Menu

  Inwestycje mieszkaniowe – co musisz o nich wiedzieć?

  Inwestycje mieszkaniowePrzeczytałeś już książki, czasopisma i raporty. Przekopałeś sieć i doradziłeś się u fachowców, ale nadal nie wiesz jak wejść na rynku inwestycji mieszkaniowych?

  Nie jesteś sam. W rzeczywistości ogromna ilość ludzi, chce posiadać nieruchomość inwestycyjną, szukając sprytnego sposobu na zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

  Jednak tylko nielicznym z tej grupy naprawdę się udaje. Nic dziwnego. Wiele osób jest przytłoczonych tym procesem i wychodzi, zanim jeszcze się zaczną. To błąd, bowiem w rzeczywistości – inwestowanie w nieruchomości jest stosunkowo proste. Aby pomóc Ci rozpocząć tę podróż, przygotowaliśmy kilka kroków do rozpoczęcia inwestowania w nieruchomości – dzięki nim zaczniesz na solidnym gruncie, nie tracąc przy tym głowy.

  Krok 1: sprawdź swoje finanse

  Może to być tak proste zadanie, jak samo wyliczenie wszystkich zasobów, w tym przychodów i obliczanie wydatków. Dzięki temu dowiesz się, ile gotówki możesz zainwestować. Nie zakładaj od razu, że nie możesz sobie pozwolić na inwestycje mieszkaniowe. Dopóki masz stabilną i dość dobrze płatną pracę z solidną historią zatrudnienia, nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem pożyczki.

  Krok 2: uzyskaj wstępną zgodę

  Możesz uzyskać wstępne zatwierdzenie przez pożyczkodawcę bezpośrednio lub za pośrednictwem zaufanego brokera kredytów hipotecznych. Przejście się do brokera przed złożeniem wniosku o wstępną zgodę może być korzystne, jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś finansowo gotowy do zainwestowania.

  Ubieganie się o wiele wstępnych zatwierdzeń nie jest dobrym pomysłem. Za każdym razem, gdy złożysz wniosek, pożyczkodawca sprawdzi Twoją kartę kredytową. Jeśli aplikacji jest zbyt wiele – pożyczkodawca może odrzucić Twoją aplikację.

  Najważniejsze wskazówki:

  • Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do pożyczki
  • Sprawdź swoją zdolność kredytową
  • Rozważ zmniejszenie swojego zadłużenia lub limitu karty kredytowej

  Krok 3: Ustaw swoje cele

  Co chcesz osiągnąć? Jak wygląda rynek, na który masz zamiar wejść? Inwestorzy zwykle inwestują w nieruchomości, aby zabezpieczyć swoją przyszłość finansową, ale też mają wiele innych powodów. Abyś mógł osiągnąć swoje cele, musisz najpierw wyrazić swoje cele. Co ważniejsze, musisz wyznaczyć termin, w którym chcesz je osiągnąć i zrozumieć rynek. W tym ostatnim zadaniu na pewno przyda Ci się strona http://www.atlasestates.pl/ na której znajdziesz kompleksowe informacje na temat najnowszych inwestycji.

  Na przykład, jeśli chcesz zastąpić inwestycją swoje dochody i przejść na emeryturę z tego tytułu w ciągu kolejnych 10 lat, możesz zacząć od utworzenia planu 10-letniego, z podziałem na 5-letni, roczny, i tak dalej. W ten sposób nie będziesz przytłoczony ogromem zadania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *