Menu
 • Menu

  Inwestycje drogowe w 8 województwach – nowe autostrady i drogi ekspresowe

  Inwestycje drogoweMinisterstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło właśnie do realizacji 22 inwestycje drogowe o łącznej wartości 3,75 miliarda zł. Będą one realizowane w 8 województwach – pisze Money.pl. Projekty dotyczyć mają: budowy nowych odcinków autostrad, obwodnic, prowadzenia prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych oraz przystosowania istniejących dróg krajowych do nośności 11,5 tony na 1 oś.

  Jak podaje portal Money.pl, inwestycje drogowe będą realizowane w województwach: lubelskim, opolskim, mazowieckim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, łódzkim oraz zachodniopomorskim. Według ministerstwa poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przyczyni się do tego między innymi: przebudowa skrzyżowań, budowa chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych.

  W województwie lubelskim powstaną między innymi: odcinek drogi S19, obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17, most na rzece Wieprz na drodze krajowej nr 82 w Łęcznej. Nowy przebieg otrzyma również droga krajowa nr 74 w okolicach Szczebrzeszyna.

  Jeśli chodzi o województwo mazowieckie, poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu na drogach krajowych nr: 57 w Makowie Mazowieckim, 53 na odcinku z Myszyńca do Kadzidła, oraz 7 w Mławie. Powstaną też nowe odcinki autostrady A2.

  Inwestycje drogowe w województwie opolskim obejmą: drogę krajową nr 88 w Sieroniowicach, budowę nowego mostu przez rzekę Jemielnicę na drodze krajowej nr 45 w Zawadzie, budowę mostu przez rzekę Osobłogę w Mochowie. Natomiast w ciągu drogi krajowej nr 46 zbudowana zostanie obwodnica Myśliny.

  Inwestycje drogowe obejmą kolejny etap budowy S11

  W województwie zachodniopomorskim ma rozpocząć się oczekiwana inwestycja związana z budową drogi ekspresowej S11. Pieniądze przeznaczone będą na budowę odcinka o długości 25 kilometrów między Szczecinkiem a Bobolicami. Docelowo cała droga ekspresowa S11 ma mieć długość 550 kilometrów i połączyć Koszalin z Katowicami, co ułatwi przejazdy nad morze z całej aglomeracji górnośląskiej.

  Od lat trwały naciski na kolejne rządy, by przyśpieszyć budowę drogi S11 zwanej “drogą nad morze“. W lipcu 2006 roku powstało nawet Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw “Droga S11” z siedzibą w Poznaniu. Celem jego utworzenia było prowadzenie lobbingu i poprawa współpracy samorządów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w celu przyśpieszenia budowy trasy. Do tej pory powstały jednak tylko niewielkie jej odcinki.

  W województwie warmińsko-mazurskim zbudowany natomiast zostanie most na rzece Kalince w miejscowości Skomętno Wielkie. W województwie wielkopolskim inwestycje drogowe obejmą: poprawę bezpieczeństwa na DK nr 22 między miejscowością Podgaje a granicą województwa pomorskiego.

  W podkarpackim zaplanowano budowę mostów w Stefkowej i Duńkowicach na drodze krajowej nr 84. W województwie łódzkim środki przeznaczono na poprawę bezpieczeństwa ruchu na DK nr 72 w miejscowości Poddębie.

  Źródło – Money.pl

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *