Menu
 • Menu

  Inwestycje długoterminowe – hale magazynowe

  hale magazynoweHale przemysłowe i magazynowe to doskonałe inwestycje, które z pewnością przyniosą inwestorom wiele profitów i zapewnią zyski na długie lata.

  Aby uzyskać szybki zwrot z tej inwestycji powinniśmy zadbać o odpowiednią technologię, która bezpośrednio przekłada się na jakość, a tym samym trwałość budowanych konstrukcji . Szczegóły dotyczące budowy są dostępne na stronie https://www.ocmer.com.pl/hale-ocmer/hale-magazynowe.

  Trwałe konstrukcje – budowa hal magazynowych

  Przedsiębiorstwo budowlane specjalizujące się w stawianiu magazynów oraz innych hal o zastosowaniu przemysłowym zaproponuje odpowiedni rodzaj konstrukcji dostosowany do konkretnego sektora działalności, a także wszelkich wymagań inwestora. Istotne znaczenie ma również odpowiedni dobór wielkości budynku do powierzchni działki w taki sposób, aby w pełni wykorzystać jej powierzchnię i odpowiednio ją zagospodarować. Wykonawca zadba o to, aby zabudowa była zgodna z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz ppoż.

  Opracowanie projektu hali

  W zależności od oczekiwań inwestora oraz rodzaju i specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej specjaliści zbudują i dostosują infrastrukturę i wyposażenie hali uwzględniając ścieżki komunikacyjne i transport, m.in. pracę wózków widłowych i innych pojazdów, a także nowoczesne systemy składowania produktów. Odpowiednio zaplanowane systemy regałowe pozwolą optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w taki sposób, aby powstał nowoczesny i bezpieczny w obsłudze magazyn. Ponadto na etapie projektowania hali zostaną uwzględnione zarówno warunki zewnętrzne, jak i czynniki wewnątrz magazynu, m.in. precyzyjne wymagania odnośnie zakresu temperatur czy wilgotności oraz rodzaj przechowywanych towarów.

  Regały wysokiego składowania – optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynu

  Obecnie do najbardziej popularnych elementów każdego magazynu należą regały paletowe wysokiego składowania. Pozwalają one na optymalne składowanie ogromnych ilości towarów w sposób bezpieczny i jednocześnie ekonomiczny. Taki rodzaj regałów jest wszechstronny, gdyż umożliwia magazynowanie towarów spaletyzowanych oraz niespaletyzowanych.

  Zaplecze socjalne – integralna część hali magazynowej

  Do ważnych elementów przestrzeni magazynowych należy również część socjalno-biurowa przeznaczona do pracy, spotkań i narad pracowników brygady, a także jako zaplecze socjalne. Przestrzeń biurowa, która często stanowi integralną część magazynu, powinna spełniać określone wymagania techniczne. W zależności od rodzaju składowanych towarów wykonawca powinien zadbać o właściwe zabezpieczenia przeciwpożarowe. W przypadku produktów łatwopalnych  zaplecze należy odgrodzić specjalną przegrodą przeciwpożarową, która zostanie zbudowana między halą magazynową a pomieszczeniami biurowymi.

  Wybór najlepszej technologii – optymalizacja kosztów

  Zanim wykonawca przystąpi do realizacji inwestycji, inwestor musi podjąć kilka kluczowych decyzji. Jedną z najważniejszych będzie wybór rodzaju technologii danej inwestycji, w tym przypadku hali magazynowej. Wybór technologii stalowej oznacza krótszy czas montażu i jednocześnie szybszy zwrot z inwestycji, co ma bezpośrednie przełożenie na realne zyski. Dlatego wielu inwestorów wybiera ten rodzaj technologii, choć istnieje również możliwość budowy konstrukcji hybrydowej, czyli hali o konstrukcji hybrydowo-stalowo-żelbetonowej. Budowa hali magazynowej w tej technologii jest stosowana wówczas, gdy wymagania techniczne odnośnie ochrony przeciwpożarowej są wyższe od standardowych, co wiąże się w pewnym rodzajem składowanych produktów, tj. meble, opakowania kartonowe czy ubrania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *