Menu
Menu

Inwestowanie w budowę domu na wynajem – czy to się opłaca?

budowa domuSzukasz możliwości pomnożenia swojego kapitału? A może chcesz uzyskać pasywny dochód, który pozwoli Ci żyć na komfortowym poziomie?

Jeśli dysponujesz wolnymi środkami finansowymi, pomyśl o budowie nieruchomości na wynajem! Czy jest to opłacalna inwestycja? Ile można w ten sposób uzyskać?

Polacy zaczynają coraz bardziej interesować się inwestycją w nieruchomości, które według doradców finansowych stanowią znakomity środek do pomnażania kapitału. Mieszkania i domy z całą pewnością zapewniają wyższą stopę zwrotu niż klasyczne lokaty, które – jak się okazuje – często nie pokrywają nawet inflacji, są więc zupełnie nieopłacalne.

Ile możemy zyskać?

Według danych przedstawionych przez serwis Domiporta.pl oraz firmę Home Broker, w połowie 2017 roku rentowność wynajmu nieruchomości dochodziła w większych miastach nawet do 6%. Oczywiście stopa zwrotu różni się w zależności od regionu Polski, w którym położony jest dom lub mieszkanie. Opłacalność inwestycji zależy również od innych czynników – kwoty, za którą nieruchomość została nabyta oraz stawki wynajmu. Wielu inwestorów decyduje się na zakup domu wymagającego remontu, za który po drobnej modernizacji można uzyskać wysoką stopę zwrotu w skali miesiąca.

Czy warto wybudować dom na wynajem?

Budowa nieruchomości na wynajem również spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych inwestorów, którzy myślą o długofalowym pomnażaniu kapitału. Jednorazowy wydatek zaczyna się szybko zwracać, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na budowę systemem gospodarczym, w którym to inwestor wykonuje większość prac, samodzielnie kupuje materiały budowlane i szuka oszczędności.

Jakie rodzaje nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem? Popularne staje się budowanie tzw. prywatnych akademików w okolicy uczelnianych kampusów, a także budynków wielorodzinnych, np. w zabudowie szeregowej. Specjaliści z Domoweklimaty.pl podkreślają, że nieruchomość może być wynajęta nie tylko osobom prywatnym, ale także przedsiębiorstwom, np. prywatnym firmom czy przedszkolom.

Jedna odpowiedź do “Inwestowanie w budowę domu na wynajem – czy to się opłaca?”

  1. Profesjonalista.net » Blog Archive » Budowa domu pod wynajem? Opłacalność inwestycji pisze:

    […] Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Źródło:PAP na stronie http://www.rynekinwestycji.pl – link do artykułu […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.