Menu
 • Menu

  Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki inteligentnym systemom magazynowym

  systemy magazynoweCzas to pieniądz, zwłaszcza w branżach, w których bardzo wiele zależy od szybkości i organizacji transportu, ale również od sposobu i formy składowania towarów.

  Najlepiej i najdokładniej widać to na przykładzie dużych hal magazynowych. Odpowiednie rozłożenie produktów, właściwa organizacja pracy oraz dopracowany system obsługi i zarządzania sprawiają, że można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i realne pieniądze.

  System składowania towarów

  Krok numer jeden to opracowanie właściwego i sprawdzonego sposobu rozlokowania towarów w magazynie. Najczęściej działania stary, ale efektywny system polegający na odpowiednim układaniu towarów poprzez podzielenie ich na te często, rzadko i sporadycznie używane. Przykładowo towar, na który jest duży popyt i który nie spędza w magazynie dużo czasu, tylko od razu jest sprzedawany dalej, układa się na niższych półkach regałowych lub przechowuje blisko rampy załadowczej. Natomiast towary, które nie sprzedają się od ręki, mają dłuższy termin przydatności albo zamawiane są na zapas, mogą być swobodnie składowane gdzieś wyżej lub w odleglejszych częściach hali.

  Inteligentne zarządzanie

  Chociaż powyższy system sprawdza się idealnie w małych magazynach, a nawet i w tych większych powierzchniowo, to jednak o wiele skuteczniejszym i efektywniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie inteligentnego systemu zarządzania. Są to specjalne programy i aplikacje, które ułatwiają obsługę magazynu zarówno z poziomu kadry kierowniczej, nadzorczej, jak i samych magazynierów i osób pracujących bezpośrednio z towarem. Systemy takie pomagają zebrać w jednym miejscu wszystkie niezbędne dane o towarach w magazynie, ich dostępności, położeniu, przeznaczeniu, dacie przydatności, a nawet danych dotyczących planowanych transportów.

  Magazynowanie z głową

  Inteligentne systemy pomagają pracownikom w zwiększeniu swojej efektywności.; szacuje się, że po ich wprowadzeniu do działania, efektywność magazynu zyskuje nawet do dwudziestu pięciu procent. Umożliwiają one zaoszczędzenie czasu oraz przekierowanie sił do innych zadań, a dzięki temu zyskuje cały magazyn – nie tylko pod względem samej pracy, ale i oszczędności finansowych (mniejsza liczba zatrudnianych osób). Praca wykonywana jest szybciej, efektywniej, bez zbędnego marnowania czasu, niepotrzebnego transportowania towaru i szukania go następnie po całym magazynie. Dzięki zebranym danym w systemie wystarczy kilka kliknięć, aby każdy pracownik mógł błyskawicznie sprawdzić, gdzie znajduje się dany towar, w jakiej ilości i czy został już sprzedany, zapakowany lub nawet wysłany w trasę.

  Zadzwoń lub napisz do firmy Depenbrock i dowiedz się więcej

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *