Menu
 • Menu

  Ile kosztuje najdroższy dom na świecie?

  Ile kosztujeDaily Mail donosi, że chętni mogą nabyć położony we Francji dom Les Cedres. Jest to najdroższy dom na świecie. Ile kosztuje? Cena nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę jego bogatą historię. Należał on kiedyś do króla Belgii Leopolda II, a teraz może należeć do Ciebie za jedyny 1 miliard euro. Posiada on 10 sypialni, basen olimpijski i 14 hektarów trawnika do koszenia. Ostatnią mieszkanką była Suzanne Marnier-Lapostolle z rodziny wytwórców likieru Grand Marnier. Likier można kupić w cenie ok. 130 zł za 0,7 litra.

  Dom został wystawiony na sprzedaż w tym roku. Ile kosztuje w przeliczeniu na złote? Po obecnym kursie jest to ponad 4,2 miliarda zł. Nie należy się jednak zbytnio przejmować ceną podaną w ofercie sprzedaży. Obecny właściciel zapowiada bowiem, że cena podlega negocjacji.

  Dom położony jest na południu Francji, niedaleko Nicei. Posiada jeden z najpiękniejszych ogrodów w Europie. W ogrodzie zasadzono 15 tysięcy różnych roślin. Znajduje się też w nim 20 szklarni z roślinami tropikalnymi. Do tego w stajni można pomieścić do 30 koni.

  Kupujący dom stanie się sąsiadem między innymi brytyjskiego kompozytora Andrew Lloyd Webbera i amerykańskiego potentata w dziedzinie technologii Paula Allena. Les Cedres został w marcu tego roku sprzedany wraz firmą produkującą likier włoskiej spółce Campari.

  Ile kosztuje utrzymanie domu?

  Głównym celem sprzedających jest utrzymanie rezydencji w stanie w jakim znajduje się od lat 20 XX wieku. Trzeba więc będzie utrzymać 15 ogrodników. Właściciele nie chcą też, żeby na działce leżącej wokół domu dokonywano komercyjnych inwestycji budowlanych. Sprzedający mają nadzieję, że mimo problemów gospodarczych Francji, dom kupi ktoś z miejscowych.

  Kogo stać na tak luksusową zabawkę? Jak powiedział dyrektor generalny spółki Campari, Bob Kunze-Concewitz, posiadłością zainteresowali się już klienci z Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej. Budynek położony jest w bardzo dobrej okolicy. Pobliskie Saint-Jean-Cap-Ferrat liczące około 2000 mieszkańców stanowi od dziesięcioleci popularne miejsce wypoczynku dla celebrytów i rodzin królewskich.

  Jednym z gości, którzy regularnie odwiedzali to miejsce był Winston Churchill. Bywali tam również: Charlie Chaplin, pisarz William Somerset-Maugham, Elizabeth Taylor, Richard Burton, a także książę Monaco Rainier III. Ile kosztuje mieszkanie w tak ekskluzywnym miejscu? Dotychczas najdroższym sprzedanym domem w okolicy Nicei była Villa Leopolda, którą kupił rosyjski oligarcha za 320 milionów euro.

  Najdroższy obecnie dom na świecie ma królewski rodowód. W 1904 roku król Leopold II dokupił do posiadanych już przez siebie posiadłości w tym miejscu dom o nazwie Villa Pollonnais zbudowany w 1830 roku. Po znacznej przebudowie zmienił nazwę na Les Cedres. W posiadłości tej zazwyczaj spędzał wakacje. Ogrody wokół domu zaaranżowane były przez tego samego projektanta, który stworzył park przed Wieżą Eiffla.

  Źródło – Daily Mail

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *