Menu
 • Menu

  Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 – pierwsze telefony ze sztuczną inteligencją

  Huawei Mate 10

  Huawei Mate 10 Pro (fot. Huawei)

  Światowa premiera telefonów Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 miała miejsce 16 października 2017 roku. To rewolucyjny produkt na rynku urządzeń mobilnych. Zastosowano w nim nowy procesor Kirin 970, a dzięki sztucznej inteligencji potrafi on rozpoznawać sposób komunikowania się użytkownika ze światem. Jak zapewnia Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group, urządzenia Huawei Mate 10 znacznie podnoszą jakość i komfort obsługi.

  Zastosowany procesor Kirin 970 wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, by zapewnić szybsze i bardziej spersonalizowane funkcjonowanie urządzenia. W telefonie zastosowano również dwunastordzeniowy procesor graficzny Mali-G72 oraz chip NPU. Kirin 970 jest o 20% wydajniejszy a przy tym o 50% bardziej energooszczędny w trakcie wykonywania zadań AI.

  Połączenie procesora NPU z integracją w chmurze sprawia, że Huawei Mate 10 błyskawicznie reaguje na ruchy użytkownika. Umożliwia to rozpoznawanie obiektów i trybów tematycznych w czasie rzeczywistym. Pozwala również na użycia tłumacza opartego na sztucznej inteligencji.

  Nowe smartfony wyposażone zostały w 5,9-calowy ekran o bardzo wąskiej ramce panelu, a zastosowana technologia HDR10 zapewnia żywe kolory. Obudowa ze szkła 3D i jej kształt sprawiają, że urządzenie świetnie trzyma się w dłoni. W modelu Huawei Mate 10 czytnik linii papilarnych umieszczony został z przodu, zaś w modelu Huawei Mate 10 Pro z tyłu smartfonu. Ponadto model Mate 10 Pro jest wodo i pyłoszczelny. Model ten spełnia normę IP67.

  Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 – nowa jakość fotografowania

  Huawei Mate 10

  Huawei Mate 10 Pro (fot. Huawei)

  Oba modele wyposażono w aparat dwuobiektywowy, stworzony we współpracy z firmą Leica. Posiada on 12-megapikselową matrycę RGB i 20-megapikselową matrycę monochromatyczną. Posiada też podwójną przysłonę f/1,6, funkcje efektu rozmycia i cyfrowego przybliżenia. Aparat również wykorzystuje funkcję sztucznej inteligencji. Dzięki czemu w czasie rzeczywistym rozpoznaje obiekty i grupy tematyczne.

  Oba modele wyposażone zostały w ulepszona baterię 4000 mAH z inteligentnym systemem zarządzania stanem naładowania. Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 korzystają z szybkiego ładowania niskim napięciem 4.5V/5A, dzięki czemu w ciągu 10 minut bateria naładowana zostaje w 20%, a przez 30 minut aż w 58%.

  Oba urządzenia wprowadzono na rynek z interfejsem EMUI 8.0 opartym na systemie Android 8.0. Funkcja Smart Screen pozwala na inteligentne zarządzanie podzielonym ekranem. Umożliwia ona jednoczesne uruchomienie dwóch aplikacji obok siebie. Inteligentna waga – nowy gadżet dostępny wraz ze smartfonem – posiada funkcję monitorowania stanu zdrowia między innymi na podstawie procentowego udziału tkanki tłuszczowej w organizmie. Dane przetwarzane i udostępniane są poprzez odpowiednią aplikację.

  Sprzedaż Huawei Mate 10 Pro w Polsce rozpocznie się 27 października 2017 roku. Będzie on dostępny w 3 kolorach – czarnym, niebieskim i złotym w cenie 3499 zł.

  Źródło – Multi Communications

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *