Menu
 • Menu

  Gotowa spółka z o.o. – najwygodniejsze rozwiązanie dla przedsiębiorców

  zakup spółkiGotowe spółki z o.o. coraz częściej pojawiają się w świadomości przedsiębiorców. Jest to rozwiązanie, które pozwala uniknąć długiego procesu rejestracji spółki, a przy tym daje szereg innych możliwości.

  Dla kogo gotowe spółki z o.o. są idealnym rozwiązaniem?

  Gotowa spółka – wiele możliwości

  Gotowe, czyste spółki z o.o. są rozwiązaniem, które sprawdzi się u wielu przedsiębiorców. W szczególności rozwiązanie to polecane jest:

  1. Osobom, które mają dobry pomysł na biznes i szybko chcą wdrożyć go w życie – zakup gotowej spółki pozwala pominąć proces oczekiwania na wpis do KRS.
  2. Osobom, które zaczynają przygodę z prowadzeniem własnej działalności, więc nie chcą dodawać sobie pracy i formalności.
  3. Przedsiębiorcom, którzy potrzebują spółki z o.o. do prowadzenia swojej firmy, ale nie chcą przechodzić przez proces rejestracji od zera.
  4. Przedsiębiorcom, którzy nie chcą czekać na uzyskanie pozwoleń i koncesji – wiele gotowych spółek ma już różne pozwolenia.
  5. Dla osób i podmiotów, które chcą wziąć udział w przetargach, konkursach, starać się o kredyt, dotacje lub dopłaty. W tych sytuacjach często wymagany jest określony czas działalności – może okazać się, że atrakcyjny przetarg dostępny jest tylko dla spółek z długim stażem, a dotacja przeznaczona tylko dla spółek nie starszych niż 12 miesięcy. Gotowe spółki mają różny czas ich prowadzenia, więc bez problemów znaleźć można takie rozwiązanie, jakie najbardziej nam pasuje.

  Gotowe spółki to rozwiązanie dla każdemu, komu zależy na czasie i ma konkretne wymagania.

  Czy zakup spółki jest legalny?

  Zakup gotowej spółki może budzić wątpliwości, ale zupełnie bezpodstawnie – jest to bowiem rozwiązanie zupełnie zgodne z prawem. Formalnie przy zakupie spółki nabywamy 100% jej udziałów, a fakt ten potwierdzony jest przez odpowiednią umowę notarialną. Co więcej, to natychmiast po podpisaniu umowy zyskujemy władzę nad spółkę i nawet jeśli konieczne jest wprowadzenie zmian w KRS (związanych na przykład nazwą spółki, adresem prowadzenia działalności), to może ona działać od razu na podstawie zawartej umowy notarialnej.

  Aby zakup spółki był bezpieczny, należy wybierać zaufane firmy oferujące spółki. Spółka z o.o. powinna być czysta, czyli niezwiązana kredytami, umowami i zobowiązaniami. Czysta spółka z o.o. jest zarejestrowana i corocznie powinna składać odpowiednie sprawozdania, ale nigdy fizycznie nie prowadziła działalności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *