Menu
 • Menu

  Francuskie firmy na Targach CSR

  Francuskie firmyFrancuskie firmy od lat są obecne na polskim rynku. Zarówno sprzedają to swoje produkty, jak i inwestują własny kapitał, stosując rozwiązania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Okazją do zapoznania się z ich rozwiązaniami będą Targi CSR Forum Odpowiedzialnego Biznesu na stadionie PGE Narodowy 12 kwietnia 2018 roku. Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) wraz z 12 stowarzyszonymi firmami zorganizuje na imprezie Pawilon Francuski.

  Jak podkreśla Mariusz Kielich, Kierownik do spraw komunikacji i PR we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej, Pawilon Francuski organizowany jest już po raz trzeci i stał się nieodłącznym elementem Targów. Francuskie firmy są coraz bardziej zainteresowane taką formą wymiany myśli, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba wystawców i powierzchnia wystawowa.

  Francja od lat angażuje się w zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem – przypomina Kielich. Wiele inicjatyw w tym zakresie rozwijają francuskie firmy prywatne.

  Jak informuje Polsko-Francuska Izba Gospodarcza, w tym roku Pawilon Francuski gościł będzie: Antalis Poland Sp.z o.o., ATDI Sp. z o.o., BANK BGŻ BNP PARIBAS, BUREAU VERITAS POLSKA SP. Z O.O., CSRinfo, EIFFAGE, Immochan Polska Sp. z o.o., Wspólnie-Fundacja LafargeHolcim, Little Greenfinity, Leroy Merlin, Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o. o. oraz Sanofi.

  Francuskie firmy

  Francuskie firmy o wartościach, strategiach i działaniach w zakresie CSR

  Francuscy uczestnicy mówić będą o wartościach przekładających się na strategie i działania CSR. Zaprezentowane również zostaną konkretne rozwiązania dotyczące zagadnień takich jak: ochrona środowiska, BHP, poszanowanie pracowników i różnorodność, etyka biznesu i relacje zewnętrzne, współpraca z lokalnymi społecznościami, czy wsparcie dla osób potrzebujących.

  Pawilon Francuski stworzy możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm. Polsko-Francuska Izba Gospodarcza przedstawi natomiast wyniki najnowszej edycji badania Barometr CSR. Jest to jedyne badanie w Polsce poświęcone całkowicie problemowi społecznej odpowiedzialności biznesu.

  Targi CSR, na których zaprezentują się francuskie firmy, są największym w naszym kraju wydarzeniem poświęconym społecznej odpowiedzialności biznesu i tematyce zrównoważonego rozwoju. Organizowane są one przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

  Wstęp wolny obowiązuje na wszystkie części Targów. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło dwa tysiące zwiedzających. Obok skorzystania z atrakcji, które w tym roku przygotowało aż 70 wystawców, odwiedzający będzie mógł wziąć udział w części konferencyjnej.

  Patronami medialnymi Pawilonu Francuskiego są: ASBiznesu, BRIEF, CEO.com.pl, Fakty Magazyn Gospodarczy, Kampaniespoleczne.pl, My Company Polska oraz Rynek Inwestycji. Więcej szczegółów na temat targów można uzyskać na stronie internetowej Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

  Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP) skupia ponad 450 firm zarówno z kapitałem francuskim, jak i polskim. Jej celem jest tworzenie możliwie najlepszych warunków dla inwestycji w Polsce oraz umożliwienie współpracy i wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami z obu krajów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *