Menu
 • Menu

  Forum Technologii – IED, BREF, BAT

  W dniach 18-19 maja 2017 r w Hotelu Szafran w Czeladzi, Zespół powermeetings.eu przygotowuje kolejną edycję, bardzo ciekawego spotkania dotyczącego tematyki ograniczania emisji przemysłowych:

  Forum Technologii – IED, BREF, BAT
  Emisje przemysłowe, dostępne technologie – III edycja

  Dwudniowe Forum składało się będzie z części konferencyjnej połączonej z prezentacją firm oraz z uroczystą kolacją. Zaplanowane zostało także zwiedzanie Elektrociepłowni w Będzinie. Forum tworzone jest z myślą o rozwoju branży i od pierwszej edycji stawia przed nami – organizatorami ambitne zadanie stworzenia neutralnego miejsca do wymiany wiedzy i doświadczeń poprzez udział wszystkich podmiotów działających na rynku od urzędów, regulatorów poprzez producentów, dostawców technologii – po jej odbiorców – zakłady energetyczne i ciepłownicze.

  W trakcie organizowanego Forum Technologii – IED, BREF, BAT. Emisje przemysłowe, dostępne technologie – III edycja skupimy się przede wszystkim na tych aspektach, które muszą być bezwzględnie brane pod uwagę przez osoby odpowiedzialne za ochronę środowiska w przedsiębiorstwach, a szczególnie za ograniczanie emisji przemysłowych, w tym takich zagadnieniach, jak:

  • Wyzwania dla sektora energetyki w świetle rosnących wymagań środowiskowych w zakresie emisji przemysłowych
  • Stan prawny dotyczący stosowania konkluzji BAT i BREF. Wymagania wynikające z BAT w BREF dla LCP. Stan prac nad dokumentem referencyjnym BREF dla dużych obiektów spalania paliw
  • Dyrektywa MCP – wyzwania dla średnich obiektów energetycznego spalania w Polsce
  • Dyrektywa NEC w sprawie redukcji krajowych emisji
  • Techniczne i ekonomiczne możliwości dostosowania się do wymagań BAT w polskiej rzeczywistości
  • Konkluzje BAT w kontekście wskaźników efektywności energetycznej
  • Wyzwania w zakresie emisji i uwolnień rtęci do środowiska w kontekście konwencji rtęciowej oraz konkluzji BAT
  • Szanse i możliwości pozyskania pomocy publicznej na inwestycje w obszarze ochrony środowiska w nowej perspektywie finansowej UE
  • Identyfikacja stanu środowiska gruntowo-wodnego dla potrzeb raportu początkowego

  a także:
  • Dostępne techniki i technologie dla zmniejszania uciążliwości emisji gazowych z działalności przemysłowej.

  Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku innych, dotychczas zorganizowanych przez Zespół powermeetings.eu projektach, również podczas tegorocznego majowego Forum Technologii nt. emisji przemysłowych stworzymy miejsce do ciekawej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Sukces dwóch poprzednich edycji konferencji pokazał, że trafnie odpowiedzieliśmy na oczekiwania specjalistów w tym zakresie.

  Uczestnikami Forum rokrocznie są przedstawiciele urzędów regulujących rynek w tym Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska oraz Głównej Inspekcji Ochrony Środowiska, przedstawiciele władz samorządowych, jak również osoby reprezentujące przedsiębiorstwa z szeroko pojętej branży energetycznej a m.in. elektrownie, elektrociepłownie, przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, przemysłowi odbiorcy energii, firmy zajmujące się budownictwem przemysłowym – budową nowych mocy wytwórczych, firmy dostarczające technologie oraz firmy inżynieryjne i badawcze, kancelarie prawne.

  Poprzednie edycje Forum swoją wiedzą i doświadczeniem wsparły takie firmy i instytucje jak: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Polska Akademia Nauk, TAURON Wytwarzanie S.A., PGE GiEK S.A., EDF Polska Sp. z o.o., EC Będzin, PGNiG Termika, Grupa Azoty – ZA Puławy S.A, Grupa Ożarów S.A., ABB Sp z o.o., SBB Energy S.A., Clyde Bergemann Polska Sp. z o.o., SGS Polska Sp. o.o., ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., DOOSAN, EC TEST SYSTEMS Sp. z o.o., OMC ENVAG, ENERGOPIAST Sp. z o.o., Johnson Mattey Catalysts GmbH, CMS Cameron McKenna, DENTONS.

  Zapraszamy do uczestnictwa!

  Kontakt z organizatorem:
  Agnieszka Kozłowska
  Project Manager
  Tel. 22 740 67 80
  Kom. 508 921 590
  e-mail: agnieszka.kozlowska@powermeetings.eu

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *