Menu
 • Menu

  Firmy w Polsce inwestują w wózki transportowe i magazynowe

  Nie od dziś wiadomo, że firmy inwestują w rozwój. Zwłaszcza te, które zajmują się produkcją, transportem czy szeroko rozumianą logistyką, W dzisiejszym artykule prezentujemy wózki transportowe i magazynowe które zyskują na popularności w w/w branżach.

  Wózki magazynowe i transportowe dla każdej branży

  Głównym powodem dla którego ilość sprzedawanych wózków transportowych rośnie z roku na rok jest rozwój przedsiębiorstw jak i również ich powstawanie. Z każdym rokiem w Polsce otwiera się kilkadziesiąt prężnie działających fabryk, firm produkcyjnych, spedycyjnych. Kolejne firmy decydują się na wdrożenie do swoich procesów logistycznych wózków do przewożenia ładunków, a to za sprawą ich dopasowania, obecnie niemalże do każdej branży.

  W 2018 roku wózki transportowe ECI odnotowały wzrost sprzedaży o ponad 50%, w dodatku większość trafiła do nowych klientów, firm które wcześniej nie korzystały z wózków transportowych. Są to głównie hurtownie (od spożywczych po techniczne), magazyny (z regałami wysokiego składowania), fabryki (ze stanowiskami pracy na akord). Dla każdej z tych branż można dobrać wózek do przewożenia towarów.

  Dlaczego zainteresowanie na wózki transportowe rośnie?

  Firmy które postanowiły wdrożyć pierwsze modele wózków transportowych wewnątrz swoich firm, w niedługim czasie domawiają kolejne sztuki. Spowodowane jest to usprawnieniem procesu logistycznego. W przypadku pracy w fabryce gdzie towar przenosi się z jednego miejsca na drugie, przy użyciu wózka transportowego czynność wykona się szybciej, a w dodatku takie rozwiązanie pozwoli na przeniesienie większej ilości i masy towarów za jednym razem. To nie tylko oszczędność energii pracowników, ale i czasu. Zakup wózków transportowych to inwestycja która się opłaca. Właśnie dlatego z każdym rokiem odnotowujemy wzrosty – relacjonuje Pan Lucjan z firmy ECI, przy której współpracy udało nam się napisać dzisiejszy artykuł.

  Które wózki transportowe są najpopularniejsze?

  Na koniec, chcielibyśmy zaprezentować Państwu modele wózków do przewożenia ładunków w w/w firmach, dokładnie te, które odnotowały wzrost sprzedaży. Są to między innymi:

  Wózki platformowe – wyposażone w pałąk, dużą powierzchnię załadowczą, burty ochronne, koła skrętne z hamulcami. Dzięki nim, fabryki w łatwy sposób transportują różnego typu towary z jednego miejsca na drugie.

  wózki transportowe

  Wózki siatkowe do paczek – wyposażone w uchwyt do prowadzenia, siatki z dwóch, trzech lub czterech stron, drzwiczki zamykane na zamek. Do transportowania elementów wymagających zabezpieczenia przed upadkiem, lub po prostu przewożenia dużych ilości.  Warto podkreślić udźwig który wynosi aż 500 kilogramów. Podobnie jak wcześniejsza konstrukcja, ten model wyposażony jest także w kółka skrętne z systemem hamowania i dostępny jest w wielu wariantach.

  wózki transportowe

  Wózki dwukołowe aluminiowe EXPRESSO – lider wśród wzrostów sprzedaży. Branża logistyczna, hurtownie które dostarczają towary swoim klientom, ale także sieci handlowe, kurierzy, magazynierzy – wszyscy korzystają z tych wózków, a dlatego iż są lekkie, poręczne, dopasowane do transportowanego towaru i przede wszystkim modułowe. Każdą część można wymienić, i wszystkie dostępne są od ręki – a to kolejny atut. Expresso to aluminiowy odpowiednik taczek dwukołowych ze stali. Kosztuje dużo więcej, ale każdy kto kupił jedną sztukę, zastąpił po czasie wszystkie tanie taczki tymi wózkami.

  wózki transportowe

  Corletty magazynowe – rozwiązanie dla fabryk mebli. Dopasowane idealnie do magazynowania gotowych mebli w paczkach, oraz ich transportowanie z jednego miejsca na drugie. Konstrukcja wykonana ze stali, z możliwością sztaplowania jednego na drugim (dla niektórych modeli). Obecnie 80% fabryk w Polsce posiada przynajmniej kilka Corlett. Trend wskazuje, iż do 2025 roku, zastąpią one wszelkie pozostałe metody magazynowania mebli w fabrykach.

  wózki transportowe

  Artykuł został napisany przy współpracy z firmą ECI z Kluczborka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *