Menu
 • Menu

  FIBARO Experience Center – jak inteligentnie zarządzać domem

  inteligentny domPierwszy, łódzki salon pokazowy systemu smart home FIBARO został otwarty przy ul. Piramowicza 6. Marzy Wam się inteligentny dom? Poproście pracujących tu ekspertów, by pomogli zaprojektować zestaw odpowiedni do Waszych potrzeb.

  Rachunki za prąd niższe o ponad 20 proc., a te za ogrzewanie – nawet o 40 – czy to w Łodzi możliwe? „Zdecydowanie tak!” – zapewniają eksperci FIBARO Experience Center przy ulicy Piramowicza 6. Jak mówią, gwarantują to odpowiednio skonfigurowane rozwiązania składające się na technologię smart home.

  Jak to wszystko działa?

  Żeby się przekonać o skuteczności tej technologii, najlepiej pojawić się w nowym salonie, wypytać o wszystko i przekonać się „na własnej skórze”. Tutejsi specjaliści chętnie objaśnią wszelkie niuanse związane z instalacją, działaniem i zaletami płynącymi z użytkowania systemu FIBARO oraz przygotują szacunkowy projekt dla konkretnego domu czy mieszkania.

  Co warte podkreślenia, inteligentny dom FIBARO jest systemem od A do Z zaprojektowanym i wyprodukowanym w Polsce (w Poznaniu). W jego skład wchodzą liczne urządzenia, które pozwalają oszczędzać energię, żyć bezpiecznie i komfortowo. – System smart home FIBARO ma się dopasowywać do stylu życia swoich właścicieli, uczyć się go i współpracować z nimi. To przyjazna przestrzeń, która odpowiada na potrzeby wszystkich jej mieszkańców – podkreśla Mikołaj Pertek, dyrektor FIBARO na Europę Centralną.

  System ma zaspokajać 8 podstawowych potrzeb w zakresie:

  1. Oświetlenia
  2. Bram i rolet
  3. Klimatu
  4. Bezpieczeństwa
  5. Ochrony domu
  6. Multimediów i AGD
  7. Nastroju
  8. Ogrodu

  System uczy się naszych potrzeb

  Każdy z produktów jest wyposażony w konkretne funkcjonalności, które mają w optymalny sposób dostosowywać otoczenie do aktualnych potrzeb domowników, a więc np. włączać światło tylko wtedy, gdy to niezbędne, dbać o odpowiednia temperaturę w pomieszczeniach, sterować roletami, gdy zmieniają się warunki pogodowe, automatycznie włączać spersonalizowaną muzykę dostosowaną do upodobań konkretnych osób czy zdalnie zarządzać monitoringiem i systemami dbającymi o stan ogrodu (np. urządzeniami do podlewania).

  Nade wszystko jednak inteligentny dom dba o bezpieczeństwo swoich właścicieli – może korzystać z czujników dymu, zalania i tlenku węgla, błyskawicznie ostrzegając o nieprzewidzianych zdarzeniach.

  Zarządzaj domem tak, jak Ci wygodnie

  Całością zarządza się za pomocą intuicyjnej aplikacji FIBARO Home Center w smartfonie, a poszczególnymi funkcjami możemy sterować również przy użyciu pilota KeyFob, urządzenia Intercom, mobilnego przycisku The Button lub kontrolera gestów SWIPE oraz używając komend głosowych (FIBARO współpracuje z wyspecjalizowanymi w tej dziedzinie technologiami Alexa i Google Home).

  Systemem można sterować, będąc nawet daleko od domu – wystarczy dostęp do internetu! Wszystkie urządzenia wchodzące w skład inteligentnego domu FIBARO są bezprzewodowe, łatwe w instalacji i obsłudze, a przy tym wyróżniają się wyjątkowym designem.

  – Nasze badania wskazują, że już 3 na 4 Polaków chciałoby mieć w mieszkaniu rozwiązania smart home. W salonie pokazowym każdy może się dokładnie przyjrzeć temu, co oferuje w tym względzie nowoczesna, polska technologia – podkreśla Mikołaj Pertek. – Region łódzki często jest plasowany wysoko pod względem zużycia energii. Duży w tym udział mają gospodarstwa domowe. Rozwiązania, jakie oferuje inteligentny dom FIBARO pozwalają żyć wygodniej, bezpieczniej, ale też oszczędniej i to bez wielkich zmian w naszych codziennych nawykach – wyjaśnia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *