Menu
 • Menu

  Faktoring pod przetarg?

  FaktoringRealizujesz przetarg i zastanawiasz się skąd wziąć środki finansowe na jego realizacje. Nie ma nic prostszego. Realizacje przetargu sfinansujesz pożyczką u faktora.

  Wyższość faktorów proponuje klientom faktoring klasyczny, ewentualnie pełny czyli ubezpieczony. W przypadku kilku faktorów istnieje możliwość uzyskania faktoringu odwrotnego czy nawet pożyczki na realizacje przetargu. Czym to się różni?

  Faktoring klasyczny

  Faktoring klasyczny polega na tym że jeśli mamy płatność końcową na zakończenie trwania kontraktu to da nam to tylko to że wcześniej dostaniemy zapłatę za ostatnią płatność balonową. Zapłaty tej dokona faktor i będzie czekał na środki finansowe od naszego wierzyciela. Daje nam to tylko tyle, że jeżeli powiedzmy mamy termin płatności na fakturze 30 dni to dostaniemy pieniądze od razu. Wiec jeżeli brakuje nam środków finansowych na realizacje to niewiele nam da takie rozwiązanie.

  Chyba że realizujemy kilka zleceń jednocześnie i jeżeli spływające wierzytelności się zazębią to może to spowodować brak zatorów płatniczych w naszej firmie. W przypadku faktoringu klasycznego gdzie realizujemy kontrakt i mamy do czynienia z płatnościami okresowymi takie rozwiania może okazać się dobre. Zwłaszcza w budowlance gdzie mamy do czynienia z odbiorami częściowymi. Sporo na ten temat opisuje artykuł http://faktoring.biz/faktoring/jak-sfinansowac-wygrany-przetarg-kredyt-pod-kontrakt-w-banku-czy-pozyczka-u-faktora/

  Faktoring odwrotny a może pożyczka faktoringowa?

  Jeżeli jednak nie posiadamy środków żeby w ogóle zacząć realizacje może warto skorzystać z faktoringu odwrotnego albo pożyczki faktoringowej. Faktoring odwrotny płaci za nasze faktury kosztowe. Przeważnie do tego rodzaju faktoringu potrzebne jest zabezpieczenie rzeczowe, ponieważ jest to dużo bardziej ryzykowne dla firmy faktoringowej niż faktoring klasyczny. Ale na szczęcie nie wszystkie towarzystwa faktoringowe wymagają posiadania zabezpieczenie typu hipoteka na nieruchomość czy też zastaw na majątku firmy.

  Zgodnie z informacjami znalezionymi na stronie http://faktoring.biz/faktoring/jak-sfinansowac-wygrany-przetarg-kredyt-pod-kontrakt-w-banku-czy-pozyczka-u-faktora/ pożyczka u faktora podobna jest do kredytu na kontrakcie, który można uzyskać w banku. Jednak towarzystwa faktoringowe udzielają finansowania na wyższym ryzyku. Oznacza do dla nas tyle, że nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem finasowania jeżeli mamy dobrego płatnika nawet jeżeli sytuacja w naszej firmie nie jest klarowna (słabe wyniki finansowe, słaba historia BIK, zaleganie ZUS i US)

  Jeżeli mamy wątpliwości z jakiego rozwiania skorzystać zawsze warto porozmawiać z brokerem faktoringowym. On z pewnością dobierze nam rozwianie na miarę i doradzi w jakim towarzystwie warto skorzystać z produktu. Dzięki temu nie przepłacimy i rozwiązanie będzie najlepsze do naszej sytuacji.

   

  7 odpowiedzi na “Faktoring pod przetarg?”

  1. jobel napisał(a):

   nie wiedziałem o faktoringu odwrotnym, też fajna sprawa a chyba nie tak znowu popularna co dziwne dla mnie

  2. mateusz88 napisał(a):

   W zasadzie faktoring odwrotny jest bardzo zbliżony do kredytu

   • neron napisał(a):

    nie no kredyt to krótka meta, faktoring jednak bierzesz i działasz tak długo jak chcesz no to jednak nie jest to samo (nie wspominając o masie innych rzeczy)

  3. Calpurnia napisał(a):

   Basiu, dziękuję i gratuluję!

  4. neron napisał(a):

   nie no kredyt to krótka meta, faktoring jednak bierzesz i działasz tak długo jak chcesz no to jednak nie jest to samo (nie wspominając o masie innych rzeczy)

  5. purelytwins napisał(a):

   Dziękuję za informacje!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *