Menu
 • Menu

  Eurojackpot – od 15 września będzie można wygrać również w Polsce

  Eurojackpot

  Eurojackpot w kolekturach LOTTO (Fot. Totalizator Sportowy)

  Już wkrótce każdy dorosły Polak będzie mógł wygrać w europejską grę liczbową Eurojackpot. Wygrane w niej sięgają nawet 375 milionów zł. Jak pisze Polska Agencja Prasowa, gra będzie organizowana w Polsce przez spółkę Totalizator Sportowy. Eurojackpot jest już dostępny w 17 krajach Europy. Gra została uruchomiona w 2012 roku. Tak duży zasięg pozwala na generowanie wygranych, które niemożliwe byłyby do osiągnięcia tylko w jednym kraju.

  Jak podaje PAP, gra jest odpowiedzią na potrzebę ogromnych kumulacji. Wcześniej na funkcjonowanie gry nie pozwalały polskie przepisy. Dzięki jednak tegorocznej nowelizacji ustawy o grach hazardowych Totalizator Sportowy Sp. z o.o., który jest również właścicielem marki LOTTO, będzie mógł dołączyć do swej oferty tę nową międzynarodową loterię.

  Sprzedaż kuponów rozpoczęła się już w sobotę maksymalna pula nagród I stopnia wynosi 90 milionów euro, czyli 375 milionów zł. Natomiast gwarantowana pula na wygrane I stopnia wynosi 10 milionów euro, czyli 45 milionów zł. Wygrana II stopnia też nie jest niska. Może ona wynieść nawet 2 miliony zł. W sumie Eurojackpot posiada 12 stopni wygranych.

  Jak grać w Eurojackpot?

  Niestety cena zakładu nie należy do najniższych. Za jeden trzeba zapłacić 12,50 zł. Gracz musi wytypować 5 liczb z 50 oraz 2 z 10 liczb. Możliwe jest również typowanie na chybił trafił. Zakład zawierany może być tylko na najbliższe losowanie.

  PAP podaje, że zakłady dostępne są w 17 tysiącach kolektur LOTTO na terenie całego kraju. Również wygrane poniżej 2280 zł można odebrać w kolekturach. Po większe kwoty trzeba natomiast pofatygować się do kas Oddziałów Totalizatora Sportowego. Można tam jednak będzie odebrać tylko wygrane z kuponów nabytych na terenie Polski. Wypłaty poniżej 10 milionów euro wypłacane są w złotych polskich, natomiast wyższe w euro lub – na życzenie klienta – w złotych.

  Spółka Totalizator Sportowy liczy na gigantyczne zyski związane z wprowadzeniem na polski rynek nowej gry liczbowej. W tej chwili w LOTTO próbuje szczęścia co drugi Polsk. Zainteresowanie jego europejskim odpowiednikiem może być równie wysokie.

  Z zysków Totalizatora wspierane są: polski sport i kultura. Na opłatę za kupon składaja się 10 zł stawki zakładu, 1,80 zł stanowi dotacja dla Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a 50 groszy przeznacza się na Fundusz Promocji Kultury. Stawki regulowane są w ustawie o grach hazardowych. Dzięki dopłatom w latach 1995 – 2016 na rozwój sportu przekazano 10,6 mld zł, natomiast na kulturę narodową 1,9 mld.

  Spółka Totalizator Sportowy poinformowała, że nowy produkt Eurojackpot został wprowadzony na rynek przy zachowaniu zasad odpowiedzialnej gry. Został on więc przebadany między innymi pod kątem potencjalnego ryzyka uzależnienia. Przeprowadzono również odpowiednie szkolenia sprzedawców.

  Źródło – PAP

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *