Menu
 • Menu

  Drukarki termotransferowe – co warto o nich wiedzieć?

  Drukarki zwykło się kojarzyć z wydrukiem w formie dokumentów, a tymczasem istnieje wiele rodzajów druku i tym samym drukarek. Jedną z nich jest drukarka termotransferowa, dla wielu zupełnie obca.

  Drukarki zwykło się kojarzyć z wydrukiem w formie dokumentów, a tymczasem istnieje wiele rodzajów druku i tym samym drukarek. Jedną z nich jest drukarka termotransferowa, dla wielu zupełnie obca. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaprezentować to urządzenie. O tym, co warto o nim wiedzieć, przeczytasz w poniższym artykule.

  Czym jest drukarka termotransferowa?

  drukarka termotransferowa

  Drukarka termotransferowa to urządzenie, które posiada zdolność druku z wykorzystaniem takich materiałów, jak folia termotransferowa. Istotnym elementem wyposażenia tego urządzenia jest głowica drukująca. W czasie pracy nagrzewa się do wysokiej temperatury. Dzięki reakcji, jaka zachodzi między głowicą a taśmą termotransferową można idealnie odwzorować przygotowany projekt graficzny.

  Głowice mogą mieć różną rozdzielczość. Do najpopularniejszych należą – 203dpi, 300dpi oraz 600dpi. Drukarki te umożliwiają druk na takich materiałach jak plomby gwarancyjne, tabliczki znamionowe, satyna, folia czy winyl. Możliwy jest nawet druk w kolorze. Dokonując takiego wydruku, należy zastosować odpowiedni rodzaj taśmy, zależnie od podłoża, na jakim ma być wykonany. Występują następujące rodzaje taśm: woskowa, woskowo-żywiczna, żywiczna i tekstylna.

  Druk termotransferowy – zalety i wady

  O zaletach i wadach druku termotransferowego można właściwie powiedzieć w kilku słowach. Nie należy zagłębiać się w szczegóły. Otóż do najważniejszych zalet tego rodzaju druku na pewno trzeba zaliczyć trwałość oraz wysoką jakość druku. Z kolei wadą jest wysoka cena wytworzenia etykiety.

  Zastosowanie druku termotransferowego

  Powyżej cały czas mówimy o etykietach, które można tworzyć za pomocą tego druku. Natomiast trzeba koniecznie wspomnieć, że przy użyciu tej metody istnieje możliwość druku wielu różnych produktów. Często mówi się, że są to drukarki do bar kodów lub kodów kreskowych.

  Faktycznie można je przy użyciu tej technologii tworzyć. Warto wobec tego podkreślić, że drukarki termotransferowe służą do etykietowania towarów i to niezależnie od tego, czy etykieta zawiera kod, czy też nie. Metodę tę zwykle wykorzystuje się w systemach magazynowania i transportu. W każdym razie druk termotransferowy ma szerokie zastosowanie. Drukarki do druku termotransferowego można już kupić w sklepie internetowym który posiada urządzenia dla logistyki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *