Menu
 • Menu

  Zalety wielofunkcyjnych urządzeń drukujących – na przykładzie drukarki Konica Minolta Bizhub C258

  drukarki Konica MinoltaWielofunkcyjne urządzenia drukujące (multi-functions printers, MFP) to maszyny, które potrafią naprawdę wiele!

  Poza tym, że skanują, drukują i kopiują tradycyjne dokumenty w formacie A4, mogą też drukować bannery oraz dokumenty w formatach A6-SRA3.

  Mają pojemne dyski twarde oraz pamięć RAM, a także są wyposażone w faksy, karty sieciowe, czytniki USB czy funkcjonalne panele sterowania. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom, jakie dają urządzenia MFP.

  Po 1. JAKOŚĆ

  Poruszając temat jakości, mamy na myśli zarówno wysoką jakość samej pracy urządzeń typu MFP, jak i klasę wydruków oraz skanów. Wynika to między innymi z wykorzystanych komponentów oraz z zastosowania nowoczesnych technologii.

  Przeznaczeniem maszyn klasy biznesowej, takich jak Konica Minolta Bizhub C258, jest intensywna praca i wykonywanie dziesiątek, setek, a nawet tysięcy skanów czy wydruków każdego dnia. W związku z tym wymaga się od nich bezawaryjnego, płynnego i szybkiego działania. Urządzenia tego typu są w stanie sprostać często niemałym oczekiwaniom klientów. Ponadto warto nadmienić, że najnowocześniejsze sprzęty mogą samoistnie wysyłać raporty i informacje o ewentualnych usterkach czy braku tuszu do punktów serwisowych.

  drukarki Konica Minolta

  Ponadto nowoczesna technologia drukowania pozwala na uzyskanie wysokiej jakości druków. Wszystko za sprawą tak zwanej techniki laserowej (stosowanej także we wspomnianej drukarce Konica Minolta Bizhub C258), wykorzystującej światło lasera lub diody LED.

  W tym przypadku toner nanoszony jest na drukowaną powierzchnię za sprawą światłoczułego bębna, na który działa energia wytworzona przez laser.

  Technologia laserowa pozwala na wykonanie wysokiej jakości wydruków dokumentów, tabel czy prezentacji – w dodatku w krótkim czasie. Jedyną rzeczą, z którą drukarki laserowe radzą sobie gorzej niż drukarki atramentowe, są zdjęcia. Jednak w codziennej, biurowej pracy, drukowanie zdjęć nie jest cechą nadrzędną.

  Po 2. PRĘDKOŚĆ

  Korzystanie z tak zwanych kombajnów (jak zwykło się nazywać urządzenia MFP) wiąże się z dużą oszczędnością czasu (a co za tym idzie także pieniędzy). Wynika to ze wspomnianej wcześniej płynności i bezawaryjności działania, a także z zastosowanych w maszynach rozwiązań. Oto kilka przykładów:

  • Duża prędkość kopiowania, drukowania i skanowania – urządzenie Konica Minolta Bizhub C258 może wydrukować aż 25 stron i zeskanować do 160 stron w 1 minutę.
  • Pojemne kasety na papier – drukarka Konica Minolta może zmieścić w kasetach w sumie do 1000 arkuszy papieru (a w podajniku bocznym do 150). Dzięki temu rzadziej trzeba do nich sięgać, aby uzupełnić papier.
  • Moduły druku dwustronnego (DUPLEX) i automatyczne podajniki oryginałów dwustronnych (RADF).
  • Finiszer sortująco-zszywający – dzięki temu skraca się czas potrzebny na porządkowanie dokumentów.

  drukarki Konica Minolta

  Po 3. WYGODA

  Poza tym, że urządzenia wielofunkcyjne wyróżniają się niezwykłą wydajnością, ich użytkowanie jest łatwe i komfortowe. Zalety kombajnów klasy biznes to między innymi:

  • Wygodny panel sterowania, który daje użytkownikom możliwość personalizacji ustawień.
  • Możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio z i do pamięci USB.
  • Samoistne wysyłanie raportów o ewentualnych usterkach (takich jak papier zablokowany w podajniku) czy pustych tonerach.
  • Moduł faksu, dający możliwość wysyłania i odbierania skanów z pominięciem komputera (bezpośrednio z i do urządzenia).

  Jeśli rozważasz zakup urządzenia drukującego (czy to Konica Minolta Bizhub C258, czy też innego) i nie masz pewności, jakie parametry będą dla Ciebie odpowiednie, poproś o pomoc specjalistów z firmy, takiej jak Kserkop, która zajmuje się dystrybucją i serwisowaniem podobnych maszyn.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *