Menu

Menu

Dron – co to jest i kiedy się przydaje?

W ostatnich kilku latach zaobserwować można rosnącą popularność dronów. Dotyczy to nie tylko sprzedaży, ale także ich „obecności” we wszelkiego rodzaju mediach. Drony to sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu – używa ich wojsko, świat nauki, biznesu oraz tak zwani zwykli obywatele. Można z nich korzystać zarówno dla zabawy, jak i robienia zdjęć z lotu ptaka, czy filmowania.

Okazuje się także, iż coraz więcej firm eksploatuje drony do celów zarobkowych – zdjęcia i filmy reklamowe, dozorowanie i robienie map terenu oraz wiele innych.

Czym jest dron?

Dron jest niewielkich rozmiarów bezzałogowym statkiem latającym. Sterowany jest zdalnie przez człowieka. Profesjonalne drony potrafią również odbywać loty automatyczne. Drony mają wojskowy rodowód, używane były (i nadal są) przez armię do lotów zwiadowczych. Rozwój technologii pozwolił na znaczne zmniejszenie kosztów wytwarzania tego typu urządzeń i dzisiaj coraz więcej zainteresowanych tymi urządzeniami może sobie pozwolić na ich zakup. – mówi ekspert z portalu aeromind.pl.

Do czego przydaje się dron?

Drony wykorzystywane cywilnie mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich najpopularniejszym przeznaczeniem jest rozrywka. Umożliwiają one wspaniałą zabawę osobom interesującym się aeronautyką, pilotażem oraz lubiącym urządzenia sterowane radiem, a także pasjonatom fotografii, czy amatorom filmowcom, pozwalając na robienie niepowtarzalnych ujęć z lotu ptaka. Drony znajdują również zastosowanie w wielu profesjonalnych dziedzinach, takich jak usługi, sztuka. Dzięki nim możliwe jest tworzenie specjalistycznych filmów i zdjęć w branży reklamowej i filmowej.

Używane są również przez firmy zajmujące się ochroną mienia do dozorowania budynków, budowli oraz terenów, a także w wielu innych dziedzinach. Z dronów korzystają również naukowcy, którzy eksploatują je na przykład w trudno dostępnych miejscach takich, jak koło podbiegunowe, drony pozwalają na łatwe, szybkie i tanie liczenie stad zwierząt, wykonywanie pomiarów warstwy ozonowej. Wojsko wykorzystuje drony do działań zwiadowczych i bojowych. – dodaje ekspert z aeromind.pl.

Zapewne w niedalekiej przyszłości koptery zostaną wyposażone w wiele, dziś jeszcze niedostępnych funkcji, co znacząco wpłynie na zwiększenie ich użyteczność, spektrum możliwości i popularność.

Jedna odpowiedź do “Dron – co to jest i kiedy się przydaje?”

  1. Giełda dronów pisze:

    Giełda dronów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.