Menu
 • Menu

  Dostawczy Nissan e-NV200 dla Harrodsa

  Nissan e-NV200

  Nissan e-NV200 (Fot. Nissan

  Elektryczne samochody dostawcze Nissan e-NV200 zyskują sławę. Jeden z nich będzie dostarczać towar dla klientów Harrodsa. Na razie tylko jeden elektryczny VAN będzie jeździł w tradycyjnych barwach tego znanego na całym świecie domu towarowego. Stanie się to dokładnie po 100 latach od wprowadzenia pierwszego samochodu elektrycznego do floty Harrodsa. Obecnie ta brytyjska firma wraca do idei wykorzystania napędu elektrycznego, czego elektem jest współpraca z Nissanem.

  Harrods rozpoczął działalność w 1834 roku. Początkowo firma zajmowała się hurtowym handlem produktami spożywczymi i herbatą. Obecnie jest on najsłynniejszym domem towarowym na świecie dostarczającym szeroką gamę luksusowych towarów.

  Nissan sprzedał już europejskim firmom ponad 27 tys. samochodów elektrycznych. Na świecie sprzedaż wyniosła ponad 290 tys. Wśród klientów znalazło się ponad 900 firm. Harrods jest najnowszym klientem japońskiego koncernu. Uroczyste przekazanie egzemplarza e-NV200 nastąpiło przed domem towarowym w londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. Auto zostało specjalnie zaadaptowane dla potrzeb nowego użytkownika.

  Na przykład cała przestrzeń ładunkowa jest chłodzona. Zamontowano też specjalne regały do przewozu żywności. Zasięg nissana e-NV200 wynosi 170 km według nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC. Oznacza to możliwość realizowania do 50 dostaw tygodniowo na terenie Londynu. Średni koszt transportu wynosi zaledwie 0,03 euro na 1 kilometr.

  Nissan e-NV200 to powrót Harrodsa do elektrycznego napędu

  Na początku XX wieku Harrods dysponował aż 60 samochodami elektrycznymi. Służyły one do dostarczania zakupów w brytyjskiej stolicy. Jednak na fali coraz większej popularności silników benzynowych firma całkowicie zrezygnowała z elektrycznego napędu. Obecnie idea samochodów elektrycznych powraca do Harrodsa. Tym razem motywowana jest ona względami ekologicznymi.

  Harrods daje przykład innym europejskim przedsiębiorstwom z branży handlu detalicznego, że samochody elektryczne mogą przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego firmy, oferując jednocześnie funkcjonalność i wszechstronność niezbędne przy dostarczaniu zakupów klientom z całego Londynu. Powiedział podczas uroczystości przekazania Gareth Dunsmore, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe.

  Nissan e-NV200 jest najlepiej sprzedającym się w Europie elektrycznym furgonem i jednym z bardziej popularnych samochodów bezemisyjnych w ofercie Nissana. Jest to typowo miejski, lekki pojazd o niskich kosztach eksploatacji. Producent twierdzi, że łączy on w sobie najlepsze cechy dwóch wielokrotnie nagradzanych samochodów – Nissana LEAF i Nissana NV200.

  Firma Nissan posiada w tej chwili w swej ofercie ponad 60 modeli aut. W roku 2015 sprzedała ona 5,4 miliona pojazdów na całym świecie. Firma prowadzi działalność w 6 regionach ASEAN i Oceanii, Afryce, Bliskim Wschodzie i Indiach, Chinach, Europie, Ameryce Łacińskiej, a także Ameryce Północnej. Współpracuje z dwoma innymi producentami samochodów: od 1999 roku w ramach sojuszu Renault-Nissan, a od 2016 roku z Mitsubishi Motors.

  Źródło – Nissan

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *